Скандують антиукраїнські гасла: поляки перекрили кордон та висипали зерно з вантажного вагону 

Скандують антиукраїнські гасла: поляки перекрили кордон та висипали зерно з вантажного вагону 
Фото: з відкритих джерел

20 лютого польські фермери посилили протести поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині” на кордоні з Україною. Протестувальники перекрили залізницю та розсипали збіжжя з вантажного вагону на колії.

Ситуація на кордоні з Польщею дійшла до абсурду

Як зауважив народний депутат Олексій Гончаренко, ситуація на кордоні з Польщею дійшла просто до якогось абсурду.

“Мало того, що фермери продовжують страйк, так тепер вони перекрили залізницю поблизу пункту пропуску «Медика-Шегині» і розсипають зерно з вантажних вагонів”, – підкреслив нардеп.

 Він додав, що цю ситуацію треба терміново вирішувати.

Як повідомляє “Суспільне”, поблизу ПП “Медика” польські фермери перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагону

“Це реакція на наплив збіжжя з України. Це дуже погано. Люди в розпачі і не можуть стриматись. Ніхто цього не контролює: ні польська влада, ні українська”, – заявив співорганізатор протесту польських фермерів Роман Кондрув.

За його словами, протестувальники висипають збіжжя “через емоції”.

“Не маємо впливу на людей, вони не можуть витримати і висипають. Ми є банкрутами, бо все звозять з України неконтрольовано”, – додає співорганізатор протесту.

Крім того, на кордоні між Польщею та Україною протестувальники скандують антиукраїнські гасла.

На місце події приїхала поліція. Відтак менш ніж через пів години польські фермери розблокували залізницю.

Блокування кордону під будь-якими гаслами не має виправдання

Міністерство закордонних справ України закликало польську владу надати правову оцінку діям учасників акцій протесту на кордоні, забезпечити його розблокування та вжити заходів задля припинення антиукраїнської риторики.

“Наземні кордони залишаються важливими в умовах російської агресії. Дії польських протестувальників та окремих радикальних польських політиків підважують українську економіку та стійкість до відбиття агресії Росії”, – заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Він зауважив, що кордон Польщі та України — це і кордон ЄС, який не має бути заручником будь-яких політичних інтересів.

“Вважаємо також неприйнятним агресивне ставлення зі сторони протестувальників до українців та українських вантажів, які перетинають польсько-український кордон. Антиукраїнські гасла, які лунають на кордоні, підтверджують політично вмотивований характер акції. Її мета — провокування подальшого загострення двосторонніх відносин”, – наголосив Ніколенко.

Він підкреслив, що натомість протестувальники жодним чином не згадують загрози, пов’язані із імпортом зерна та інших видів сільськогосподарської продукції з Росії та інших країн.

“Закликаємо польську владу надати правову оцінку діям учасників акцій, забезпечити розблокування кордону та вжити заходів задля припинення антиукраїнської риторики, яка базується на безпідставних аргументах”, – зазначив речник МЗС.

Він додав, що в умовах зовнішнього випробовування надзвичайно важливо зберегти той рівень солідарності, який побудували Україна та Польща за останні роки. Українці та поляки повинні стати на захист добросусідських взаємин, дати відсіч будь-яким спробам підірвати взаємну довіру та поставити під удар безпеку наших держав.

Польський міністр звернувся до фермерів

Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський звернувся до фермерів, пише Polsat News.

Секерський попередив, що повне закриття кордону може сприяти зупиненню експорту польських товарів до України і, як наслідок, призвести до скорочення багатьох робочих місць.

Міністр нагадав про те, що Польща вже заборонила ввезення з України зернових, ріпаку та соняшнику, а також деяких продуктів переробки.

Секерський заявив, що його міністерство хоче “розробити двосторонню угоду з Україною, яка б розширила сферу захисту ринку, включивши до неї інші чутливі продукти, такі як цукор, птиця, яйця, фрукти, мед, яблучний сік, олії”.

За його словами, “регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією з Україною є одним із пріоритетів міністерства”.

Міністр запевнив, що його кабінет хоче вирішувати проблеми разом із фермерами, та запросив їх до переговорів.

Він також закликав протестувальників стежити за тим, щоб їхня діяльність завдавала якнайменше неприємностей суспільству.

Нагадаємо, наразі заблокованим для вільного руху вантажівок через протести поляків є “Ягодин – Дорогуськ”, “Угринів – Долгобичув”, “Устилуг – Зосін”, “Шегині – Медика”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Краківець – Корчова”. 

Перегляди: 78
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/skanduyut-antyukrayinski-gasla-polyaky-na-kordoni-perekryly-zaliznyczyu-ta-vysypaly-zerno-z-vantazhnogo-vagonu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати