Скажений огірок, маракую та 80 сортів інжиру вирощує житель Харківщини

Скажений огірок, маракую та 80 сортів інжиру вирощує житель Харківщини
Фото: з відкритих джерел

Екзотичні культури, такі як момордика інжир та маракуйя вирощує на власному городі Сергій Авраменко у селі Рідне на Харківщині. Чоловік – доктор сільськогосподарських наук. Експериментувати на власному городі почав 10 років тому. На випробування екзотики господаря надихнула поїздка до Криму, повідомляє SEEDS.

“Момордика – це гарбузова культура. У народі її просто називають “скажений огірок”. Це родич огірка, дині, гарбуза, але за смаком і формою яскравий оранжевий плід не схожий ні на що”, – розповідає Сергій Авраменко.

Захоплення екзотичними культурами почалося з інжиру. Вперше учений спробував його під час весільної подорожі до Криму. Наразі в саду пана Сергія росте більш ніж 80 сортів цієї культури. Наприклад, є інжир зелено-жовтого кольору, який солодший за свого фіолетового родича.

Із Китаю Сергій Авраменко привіз насіння маракуї. За його словами, наступного року його сад зросте і плантація маракуї стане найбільшою за площею у східній частині України.

Як доктор сільськогосподарських наук на роботі Сергій експериментує з польовими культурами. Екзотика ж – це хобі, заняття для душі. Урожай незвичайних фруктів та овочів чоловік поки не продає – вирощує для родини, пригощає друзів та знайомих.

“Мені хочеться адаптовувати маловідомі в Україні рослини. У світі вирощують тисячі цікавих культур, які українцям невідомі”, – говорить Сергій Авраменко.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/skazhenyj-ogirok-marakuyu-ta-80-sortiv-inzhyru-vyroshhuye-zhytel-harkivshhyny
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати