Скільки врожаю пшениці перебуває на тимчасово окупованих територіях — супутникові знімки

Скільки врожаю пшениці перебуває на тимчасово окупованих територіях — супутникові знімки
Фото: з відкритих джерел

Загальне виробництво пшениці в Україні у 2023 році сягне 25-26,5 мільйона тонн, з яких приблизно 4,2 мільйона тонн перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляє NASA Harvest із посиланням на супутникові дані. 

Аналітики зазначають, що врожайність пшениці на окупованих територіях є нижчою, однак загальні показники зросли проти торішніх даних. Отже, середня врожайність становитиме 4,27 тонни/га для всієї України: 4,53 тонни/га — на підконтрольній території, 3,3 тонни/га — на окупованій. 

Водночас у NASA Harvest зазначають, що посівна площа зменшилася, якщо порівняти з минулим роком, і становить від 5,8 до 6,2 млн га. З них близько 4,7 млн га перебувають на контрольованих територіях України та приблизно 1,2 млн га — на територіях, які тимчасово окуповані росією. 

Крім того, аналітики зауважили, що зазначені показники можуть не відповідати дійсності, оскільки вони передбачають, що вся посіяна пшениця буде зібрана. 

«Загалом цьогорічна оцінка виробництва пшениці близька до оцінки минулого року… але трохи нижча, ніж середній показник за 5 років у 27,9 мільйона тонн», — ідеться в повідомленні. 

Джерело: hromadske.ua

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/skilky-vrozhayu-pshenyczi-perebuvaye-na-tymchasovo-okupovanyh-terytoriyah-suputnykovi-znimky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати