Скільки втратять аграрії через проблеми з транзитом через Східну Європу

Скільки втратять аграрії через проблеми з транзитом через Східну Європу
Фото: з відкритих джерел

Національний банк у своєму макропрогнозі врахував проблеми з транзитом української агропродукції через країни Східної Європи.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука.

“Ми врахували цей фактор і вже на другий квартал зменшили експорт нашої агропродукції приблизно на 200 млн доларів”, – сказав він.

За його словами, втрати від заборони експорту до країн-сусідів будуть більш значними. “Але ми також враховували можливості переорієнтації на інші країни, в тому числі і за рахунок використання зернового коридору”, – додав він.

“На третій-четвертий квартал цього року ми додаткових втрат не закладали. Однак ми чудово розуміємо, що є певні ризики, пов’язані як з можливістю пролонгації цих санкцій сусідніми країнами, так і з ще більшими ускладненнями роботи зернового коридору”, – сказав Ніколайчук.

Водночас заступник голови НБУ повідомив, що базовий сценарій передбачає нормальне функціонування зернового коридору до кінця року, з урахуванням зниження без пекових ризиків з початку наступного року – розширення можливостей логістики морськими шляхами.

Нагадаємо, Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія та Румунія вирішили в односторонньому порядку заборонити імпорт агропродукції з України. Це пов’язано з тим, що ввезення зерна значно вплинуло на ціни на внутрішньому ринку. Єврокомісія та міністри з п’яти країн Євросоюзу поки що не змогли дійти згоди щодо питання імпорту української агропродукції.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/skilky-vtratyat-agrariyi-cherez-problemy-z-tranzytom-cherez-shidnu-yevropu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1