Tempo950x100

Tempo300x100

Скорочення пропозиції помідорів призвело до зростання цін в Україні

Скорочення пропозиції помідорів призвело до зростання цін в Україні
Фото: з відкритих джерел

Помітне збільшення попиту на тепличні помідори в Україні, а також істотне скорочення пропозиції даної продукції імпортного виробництва, стимулює стрімке її подорожчання, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

У результаті, імпортні томати, завезені з Туреччини, сьогодні надходять у продаж по 75-95 грн/кг ($1,99-2,52/кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Зазначимо, що наразі імпортні помідори в Україні вже коштують у середньому на 22% дорожче, ніж наприкінці січня 2023 року.

Основною причиною подорожчання тепличного томату став стабільно високий попит в умовах обмеженої пропозиції, оскільки поставки цієї продукції з Туреччини були нестабільними й в менших обсягах. Водночас томати з місцевих комбінатів у продаж практично не надходили, зважаючи на сезонний фактор.

Якщо порівнювати ситуацію на внутрішньому ринку України з іншими країнами регіону моніторингу проєкту, то тільки в Польщі тепличні помідори на сьогодні реалізують за вищими цінами – в середньому по $2,6/кг.

Перегляди: 25
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/skorochennya-propozycziyi-pomidoriv-pryzvelo-do-zrostannya-czin-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати