Собівартість виробництва цукру в Україні зросла мінімум на 40%

Собівартість виробництва цукру в Україні зросла мінімум на 40%
Фото: з відкритих джерел

У НАЦУ “Укрцукор” повідомили, що обсяг прогнозованого виробництва цукру у поточному сезоні зможе повністю перекрити внутрішню потребу України у продукті. Однак скільки коштуватиме цукор — поки що під питанням.

Так, в Асоціації пронозують, що у 2021/2022 МР в Україні виготовлять 1,45 млн тонн цукру, а внутрішню потребу оцінюють у 1,25-1,30 млн тонн. Водночас зазначили, що через подорожчання газу собівартість виробництва цукру зросла щонайменше на 40%, порівняно з 2020 роком.

— Для цукрових заводів цей виробничий сезон надзвичайно складний. Особливо через непрогнозовану ситуацію на ринку природного газу. Виробництво цукру з цукрових буряків сезонне і триває в основному 3-4 місяці. На цей час заводам необхідно закупити щонайменше 300 млн куб. м природного газу, — розповів т.в.о. голови правління НАЦУ “Укрцукор” Назар Михайловин.

За його словами, різке зростання цін на газ спричинило збільшення собівартості, відповідно, може спричинити і збільшення гуртово-відпускних цін на цукор у виробників.

— Сьогодні через відсутність обігових коштів цукрові заводи змушені продавати цукор нижче собівартості, щоб закупити газ. При цьому вони зазнають значних збитків, — додав Назар Михайловин.

Джерело: growhow.in.ua

Перегляди: 9
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sobivartist-vyrobnycztva-czukru-v-ukrayini-zrosla-minimum-na-40
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати