Соняшникова олія дорожчає на тлі можливого блокування морського експорту з України

Соняшникова олія дорожчає на тлі можливого блокування морського експорту з України
Фото: з відкритих джерел

Погрози рф про зупинення участі в зерновій угоді та забороні її дії після 19 листопада підтримують ціни на соєву та пальмову олію, попит на які зростає на тлі обмеження поставок чорноморської соняшникової олії.

Січневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 4,7% до 4175 рінггитів/т або 883,5 $/т, відновившись після падіння наприкінці минулого тижня.

Індонезія планує на період 1-15 листопада підвищити індикативну ціну на сиру пальмову олію з 713,89 $/т до 770,88 $/т, що призведе до зростання цін на фізичному ринку.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора також виросли на 1,9% до 1612 $/т, повернувшись до рівня цін середини червня на тлі активного попиту на сою та продукти її переробки у США.

За даними NASS, станом на 30 жовтня соя у США зібрана на 88% площ, що на 10% перевищує середній 5-річний показник. Експорт сої з США за 21-27 жовтня склав 2,574 млн т, а загалом у сезоні сягнув 10,205 млн т у порівнянні з 11,3 млн т на цю ж дату торік.

Експерти Єврокомісії знизили прогноз врожаю соняшника в ЄС на 0,2 млн т до 10 млн т (що на 0,3 млн т поступатиметься показнику 2021/22 МР). Водночас прогноз споживання соняшника збільшили на 0,2 млн т до 10,9 млн т (відповідатиме рівню попереднього сезону), а оцінку імпорту – на 0,4 млн т до 1,2 млн т у порівнянні з 1,1 млн т у 2021/22 МР.

Ціни на соняшникову олію на умовах CIF – з доставкою покупцям зростають на тлі обмеження поставок олії з України та можливого запровадження обмежень на закупівлі російської агропродукції після виходу рф із зернової угоди та відсутності сприяння з боку ООН.

За даними платформи Trading economacs, протягом жовтня ціни на соняшникову олію виросли на 12,4% до 1390 $/т CIF, що відповідає рівню цін початку вересня та довоєнному рівню цін лютого 2022 р.

Ціни пропозицій української соняшникової олії на тлі високих ставок на фрахт та страхування залишаються на рівні 1100-1150 $/т FOB – порти Чорного моря, тоді як російську соняшникову олію пропонують по 1200-1250 $/т FOB.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sonyashnykova-oliya-dorozhchaye-na-tli-mozhlyvogo-blokuvannya-morskogo-eksportu-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН