Сорго витісняє кукурудзу через добрива та зміни клімату

Сорго витісняє кукурудзу через добрива та зміни клімату
Фото: з відкритих джерел

Сорго все більше цікавить українських аграріїв, адже ця посухостійка культура потребує менше добрив, зокрема фосфору. Якщо кукурудза «виносить» 14-16 кг фосфору при формуванні 1 т, то сорго — 10-11 кг. Тож для аграріїв сорго більш рентабельне.

Про це розповів менеджер з технологічного супроводу Lidea Олександр Лук’янчук.

«Адаптивність до стресових факторів у цієї культури є вищою. Також сорго є провокатором проростання вовчка соняшникового. За рахунок кореневих виділень сорго вовчок проростає, але не паразитує на рослині, що допомагає розвантажувати ґрунти і боротися з цим паразитом за рахунок сівозміни», — пояснює Олександр Лук’янчук.

За його словами, наразі селекціонери працюють насамперед над стійкістю насіння до вовчка соняшникового, оскільки паразит упевнено рухається з півдня на північ України.

«Слід очікувати нові раси паразита. Він буде рухатися з півдня на північ, де уже спостерігається до 6-7 рас вовчка. Якщо сіяти гібриди, нестійкі до вовчка, то буде проростати насіння з паразитом, що додасть йому стійкості», — відзначає Олександр Лук’янчук.

Він додає, що одна з найбільших проблем при вирощуванні сорго — відсутність налагодженого збуту продукції. Втім, приклади успішного вирощування сорго є.

«Господарство на Черкащині вирощує сорго як монокультуру на піщаних ґрунтах і отримує 6 т/га протягом трьох років, інші культури взагалі не могли себе реалізувати в таких умовах», — розповідає Олександр Лук’янчук.

Джерело: AgroPortal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sorgo-vytisnyaye-kukurudzu-cherez-dobryva-ta-zminy-klimatu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати