Сорти вітчизняної селекції зернових культур здатні конкурувати на світовому ринку
Делегація Міністерства аграрної політики та продовольства на чолі з директором Департаменту аграрного розвитку Ігорем Віштаком відвідала Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла НААН України.
Делегація Мінагрополітики з представниками інституту обговорили питання створення нових високопродуктивних зернових колосових культур для забезпечення продовольчої безпеки держави та експортного потенціалу. А також ознайомились з основними напрямами наукової діяльності інституту.
Це створення нових високопродуктивних сортів-інновацій зернових колосових культур, розробка теоретичних основ селекції, включаючи методи біотехнології, селекція на імунітет та дослідження фізіологічних, біохімічних і генетичних основ продуктивності, морозостійкості, посухостійкості, а також підвищення якості зерна.
Ігор Віштак відзначив здобутки колективу у створенні сортів зернових культур, які здатні не тільки забезпечувати продовольчу безпеку країни, а й конкурувати на світовому ринку.
Також представники Мінагрополітики відвідали демонстраційний полігон, де висіяно під урожай 2025 року 105 сортів озимих культур установ системи НААН.
Також було відзначено, що за сприяння Мінагрополітики у 2024 році в рамках грантової допомоги ‑ «Програма екстреного відновлення» від Уряду Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) інститут отримав потужні два термостати і трактор.
Довідково.За весь період діяльності наукової установи з 1912 року створено і передано на сортовипробування понад 280 сортів дев’ятнадцяти сільськогосподарських культур, серед яких шедеври світової селекції – сорти пшениці озимої Українка 0246 та Миронівська 808.
На сьогодні до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, внесено 142 сорти Миронівського інституту пшениці, які висівають в Україні на площі близько 1,5 млн гектарів. Зокрема, протягом 2019–2024 років внесено 41 сорт та продовжується випробування 7 сортів (1 – ярої твердої м’якої, 3 – ячменю озимого, 2 – ячменю ярого, 1 – тритикале озимого). Під урожай 2025 року інститут реалізував понад 120 тонн добазового і базового насіння озимих зернових культур.