Соя стала найліквіднішою культурою, але ціни надалі будуть знижуватись

Соя стала найліквіднішою культурою, але ціни надалі будуть знижуватись
Фото: з відкритих джерел

Українські порти Дунаю сьогодні торгують переважно соєю як самою маржинальною сільгоспкультурою. Незважаючи на постійне зниження цін з боку експортерів та локальних переробників, соя приносить прибуток трейду та аграріям.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

“На жовтень соя активно контрактується. Існує величезна різниця між цінами на українську сою та боби походженням з Аргентини, США та Бразилії: вітчизняна соя дешевша на  80-100$/т. Цим користуються експортери, зокрема турецькі та єгипетські. Проте українські трейдери готові фіксувати і надалі нижчий рівень цін, тобто самі собі “обвалюють” ринок. Для трейдерів це супермаржинальна культура, на якій  вони сьогодні заробляють”, – розповіли в аналітичному департаменті “ПУСК”.  

Але навіть при низьких цінах соя приносить прибуток виробникам при будь-яких каналах збуту: продажі на місцеві переробні заводи, експорті до ЄС, поставках до малих портів.  

На думку аналітиків, ціни на сою і далі будуть знижуватися.

“У найближчі два тижні закупівельні ціни переробних заводів можуть опуститися до діапазону  12500- 13000 грн/т, на дунайських портах – до умовного рівня 340$/т. При цьому пропозиція сої знижуватися не буде”, – додають у “ПУСК”.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/soya-stala-najlikvidnishoyu-kulturoyu-ale-cziny-nadali-budut-znyzhuvatys
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1