178171

Соя. Важливі елементи живлення

Соя - культура, яка завдяки азотфіксуючим бульбочковим бактеріям здатна великою мірою самостійно забезпечити себе азотом. Однак для розкриття потенціалу родючості та високої врожайності цього замало, констатують вчені «Інституту здоров’я рослин». Й пропонують детальніше зупинитися на тому must-have елементів, яких вона потребує у процесі вирощування.

Окрім «самостійно» отриманого азоту, соя все одно потребує його стартового внесення, а також є чутливою до калійного та фосфорного живлення. Крім того, вона відчуває значну потребу й у мезоелементах - кальції, сірці та магнії. Потреба в кальції у сої набагато вища, ніж у зернових: цей елемент необхідний для росту кореневої системи та надземної частини рослини. Нестача цього елемента негативно відбивається на розвитку кореневої системи та бульбочок. А сірка та магній беруть участь у фіксацію азоту, поліпшують фосфорне живлення рослин. Крім того, магній активує процеси дихання рослини та перетворення азоту на білки. Порушення живлення магнієм призводить до змін у структурі клітин і тканин. А дефіцит сірки спричиняє затримку в утворенні бульбочок, завчасне та слабке цвітіння, бліде забарвлення листків.

Що стосується мікроелементів, то соя потребує марганцю, бору, міді, молібдену та цинку. Марганець бере участь у процесах синтезу та фотосинтезу, обмінних процесах, а також активує синтез деяких ферментів. Він прискорює ріст і розвиток рослин, поліпшує доступність і споживання рослиною фосфору та кальцію. Якщо його недостатньо, на молодих листках утворюються міжжилкові хлорози, листки можуть відмирати. Бор відіграє важливу роль у формуванні бобів, підвищує вміст олії; за його нестачі хворіють та відмирають точки росту, порушується процес достигання. Мідь є незамінним мікроелементом, який бере участь у диханні, азотному обміні, біосинтезі хлорофілу, фіксації атмосферного азоту, а також поліпшує стійкість культури до стресів. Її дефіцит проявляється в уповільненні росту та зниженні врожайності без очевидних причин. Молібден сприяє росту кореневої системи, бере участь у діяльності бульбочкових бактерій. При його недостатній концентрації ріст рослини гальмується, листя може жовтіти чи червоніти або зовсім опадати. А цинк сприяє накопиченню вітамінів і ростових речовин, підвищує тепло-, посухо- та холодостійкість рослин. Його нестача спричиняє вповільнення росту, викликає появу хлорозів та відмирання листків. 

Читайте також: Соняшник. Важливі елементи живлення

Згідно з науковими даними, на формування 1 т продукції сої потрібно: N-55 кг, Р-15 кг, К-25 кг, Са-16 кг, S-4 кг, Мg-9 кг, Mn-55 г, Zn-50 г, В-9 г, Сu-12 г, Мо-10 г. Крім того, варто взяти до уваги доступність цих елементів живлення, на яку можуть впливати рівень рН ґрунту, вологість, вміст органічної речовини та інші показники. Тож візьміть це до уваги, якщо збираєтеся вирощувати цю культуру. 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Успішний дебют HF Agro на ЗЕРНОВИХ ТЕХНОЛОГІЯХ-2021

Серед експонатів – аплікатори для внесення рідких добрив. Це інноваційний продукт, який з високою точністю вносить добрива безпосередньо в посівне ложе або іншу необхідну зону. При цьому аплікатор легко монтується як на культиватори, так і на сівалки незалежно від виробника агрегатів. А ємність для добрива кріпиться на раму знаряддя без проведення зварних робіт.

Так само на виставці можна було ближче познайомитися з новим поколінням розкидачів добрив. Агрегати HF Agro відрізняє простота в управлінні, точністю і рівномірність розподіляються речовин, що витримується незалежно від швидкості руху та виду внесеного добрива. Сьогодні в асортименті компактні і місткі моделі з різним розміром бака ємністю до 10 м3 (10 тис. Л.), А також дальністю розкидання до 36 м, що дозволяє підібрати розкидач під потреби будь-якого господарства.

Крім власних розробок і виробництва, HF Agro виступає офіційним дилером і представником ряду світових компаній. Зокрема, продуктів LEHNER (німецький виробник техніки для посіву, розкидання добрив, захисту рослин) і MaterMacc (італійська компанія, спеціалізується на виробництві сівалок точного посіву), які були продемонстровані в ході виставки.


Весняна серія машин – просапні сівалки MaterMacc, розроблені для посіву за класичною і мінімальною технологією, на легких ґрунтах і для прямого посіву. Модель оснащена дводисковим сошником з діаметром 390 мм, що прорізають пожнивні залишки в грунті. Знаряддя дозволяє підтримувати задану глибину загортання насіння. А сівалки точного висіву і TWIN ROW дозволяють висівати в дві лінії з відстанню в 22 см, використовуючи два індивідуальних висівних апарату. Агрегат значно підвищує врожайність на одній і тій же посівної площі.

До уваги аграріїв були запропоновані пневматичні сівалки LEHNER. VENTO і SuperVario-110, які надійно сіють насіння трав, проміжних культур, сидератів, вносять протівослізневие гранули, добрива та інші зернисті і гранульовані матеріали. VENTO відмінно справляється навіть з великими обсягами посівного матеріалу, наприклад, насіння трав 40кг / га або зернові 120кг / га. Особливість агрегатів – безступінчата регулювання ширини захвату (від 2 до 24 м) і діапазону розкиду.

Продукція компанії викликала зацікавленість широкого кола представників агробізнесу. Особливо великий інтерес відвідувачі виявляли до міні-сівалок і просапних сівалок, а також до переобладнання сівалок і культиваторів міжрядної обробки в агрегати для внесення рідких добрив. Залучили фермерів і лінійки розкидачів мінеральних добрив, які є актуальними напередодні сезону і широко представлені в асортименті HF Agro.

Інноваційний підхід, максимально кастомізовані рішення, широка гама техніки – далеко не всі переваги HF Agro.
Український бренд несе в собі абсолютно нову концепцію, спрямовану на вирішення завдань кожного конкретного господарства і розвиток сільськогосподарської галузі в цілому.

HF Agro завжди на крок попереду, експерти компанії проводять глибокий моніторинг даних і ретельно аналізують тенденції грунтово-кліматичних змін. Екстремальні погодні явища, посуха, інтенсивні опади, агресивні суховії не стануть на заваді. HF Agro допоможуть українським фермерством впоратися з ризиками, підвищити родючість грунту, захистити, зберегти, і примножити майбутні врожаї.

Фахівці марки знають, що потрібно сьогодні аграріям і готові задовольнити навіть найвищі вимоги і запити в грунту, підгодівлі, захисту і транспортуванні культурних рослин. Марка пропонує прогресивні і якісні продукти, що відповідають швидко мінливих вимог сільського господарства. Це функціональна і надійна техніка для агрозадач будь-якої складності, призначена для різних видів грунту і технологій обробки грунту. Техніка, яка допоможе аграріям зменшити витрати і легко досягти високої ефективності в сільгоспвиробництві, мінімізуючи людський фактор.
Крім продукції для сільського господарства в асортименті компанії також доступні і технологічні рішення для комунальної та дорожньо-будівельної галузі.


Окремий напрямок HF Agro – це унікальні нові продукти, активні бактеріальні комплекси для харчування і захисту рослин, які вирішують проблему нестачі азоту в грунті. Завдяки використанню цих біокомплексів вдвічі знижуються витрати на внесення азотних добрив, а головне, підвищується врожайність культур і стійкість до посухи.

У планах компанії на поточний рік – активна участь в агрособитіях, що проводяться як в Україні, так і за кордоном.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Відставання в темпах експорту українського зерна знову почало зростати

Згідно з оперативними даними Держмитслужби, станом на 19 лютого Україна з початку 2020/21 МР (1 липня) експортувала 30,869 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на 8,119 млн тонн менше, ніж показник на аналогічну дату роком раніше.

При цьому двома днями раніше вказане відставання складало 7,755 млн тонн.

В розрізі культур із 1 липня 2020 р. експортовано 13,312 млн тонн пшениці (-2,952 млн тонн до минулорічного показника), 3,956 млн тонн ячменю (-20 тис. тонн) і 13,08 млн тонн кукурудзи (-5,179 млн тонн).

Сумарний експорт борошна з України з початку сезону оцінюється в 91 тис. тонн (-155 тис. тонн), у т.ч. пшеничного – 90,3 тис. тонн (-154,4 тис. тонн).

Джерело: АПК-інформ

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Як в Україні змінилося споживання продуктів під час карантину

У структурі домашнього харчування українців за перші дев'ять місяців 2020 року відбулися певні зміни, пише РБК-Україна.

Так, під час карантину українці стали їсти менше фруктів.

Про це свідчать дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств Державної служби статистики (Держстату).

За даними статистичного відомства, середнє споживання м'яса і м'ясопродуктів склало 5,1 кг в місяць на людину, що дещо більше, ніж за аналогічний період минулого року (5,0 кг).

Споживання молока і молочних продуктів зросла до 18,9 кг у порівнянні з 18,8 кг роком раніше. Кількість яєць на людину не змінилося - 20 штук. Споживання риби та рибних продуктів зросла з 1,4 кг до 1,3 кг, цукру - знизилася з 2,6 кг до 2,5 кг, соняшникової олії та інших рослинних жирів - не змінилося - 1,4 кг

Крім того, споживання картоплі зменшилася з 6,2 кг до 5,9 кг, овочів - з 9,3 кг до 9,2 кг, фруктів, ягід, горіхів і винограду знизилася з 3,8 кг до 3,5 кг.

При цьому споживання хліба і хлібопродуктів зменшилося з 8,1 кг до 8,0 кг в місяць на людину.

 

Як змінилося споживання продуктів під час карантину: дані Держстату

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Важливо захистити фермерські господарства напередодні відкриття ринку землі

Зі свого боку народний депутат від “Батьківщини” Вадим Івченко  пояснив, у чому полягає важливість законопроекту та хто найбільше потребує підтримки у фермерстві, передає УНН.

Народний депутат попутно розкритикував ухвалений Радою у першому читанні законопроект про фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. За словами парламентаря, цей законопроект захищає не фермера, а в першу чергу — банк.

"Прийнятий закон не про гроші, не про підтримку ферми.Прийнятий закон про те, як підтримати українські банки. І відшкодувати їм можливе неповернення фермерам коштів колись під час ринку землі”, — зауважив він.

З іншого боку Івченко наголосив на тому, як важливо підтримати фермерів, особливо тоді, коли з липня буде відкритий ринок землі.

“Пряма підтримка фермерів важлива сьогодні, коли ми говоримо про те, що з липня буде відкрито ринок землі. А саме — допомогти їм відшкодовувати перший внесок, коли вони будуть брати кредити у банку. Важливо сімейним фермерам, одноосібникам дати на поворотній основі конкретну підтримку під заставу або купівлю землі. Вони мають бути конкурентоспроможними разом з юридичними особами”, — зазначив він.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні прогнозують подальше зростання цін на свиней

Наприкінці лютого на ринку свиней забійних кондицій Україні продовжиться висхідна тенденція. Наступного тижня (з 22 по 28 лютого) котирування живця можуть зрости на 2 гривні і досягти позначки 43 – 44 грн за кілограм, вважають аналітики Асоціації “М’ясної галузі” (АМГ).

Причиною зростання вартості свинини живою вагою є, зокрема, традиційне для цього сезону зростання попиту.

“Збільшення попиту і ціни закупівлі свиней наприкінці лютого і початку березня є традиційним. Цього року стимулює попит на свинину доступна ціна в магазинах – від 90 грн/кг, що менше за ціну філе курки. Однак ціни закупівлі свиней 43-44 грн/кг вищі граничної ціни, що стримувала імпорт дешевшої свинини. Країнами-лідерами з поставок свинини в Україну в січні 2021 року були: Данія – 793,9 тонни, Канада – 368,2 тонни, Нідерланди – 249, 2 тонни та Польща – 197,3 тонни”, – повідомили в галузевій асоціації.

Ціни на живець свиней також зростають в ЄС, США, Канаді та Бразилії.

Джерело: Meat-Inform

Ваш вибір 'Нічого сказати'.