Споживання м’яса українцями залишилося на довоєнному рівні 

Споживання м’яса українцями залишилося на довоєнному рівні 
Фото: з відкритих джерел

Споживання м’яса в Україні в умовах повномасштабного російського вторгнення залишилося на зіставному з довоєнними показниками рівні 52 кг м’яса на людину на рік, проте спостерігається переорієнтація попиту на дешевші його види. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

На сьогодні половина з близько 2 млн тонн загального фонду споживання м’яса становить свійська птиця, на свинину припадає 37%, яловичину – 13%.

“На сьогоднішній день фонд споживання м’яса та м’ясопродуктів у повному обсязі забезпечує потреби внутрішнього ринку та має можливості забезпечувати експортний попит. Це переважно за рахунок м’яса птиці”, – зазначає начальник управління тваринництва та племінної справи МінАПК Олена Дадус.

Також відбулися зміни у структурі тваринництва – якщо раніше майже половина поголів’я тварин утримувалася на сільгосппідприємствах, то зараз реалізація ними худоби та птиці на забій зросла до 68%.

За даними Мінагрополітики, в умовах агресії рф м’ясопереробні підприємства переорієнтуються, збільшуючи виробництво готової продукції з м’яса птиці, зокрема м’ясних консервів.

Крім того, з початком війни в України вперше з’явилося позитивне експортне сальдо торгівлі м’ясними продуктами, тобто в грошах експортовано продукцію на більшу вартість, ніж імпортовано.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/spozhyvannya-myasa-v-ukrayini-zalyshylosya-na-dovoyennomu-rivni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
2