Спиртзавод на Рівненщині пустять з молотка

Спиртзавод на Рівненщині пустять з молотка
Фото: з відкритих джерел

Зірненський спиртзавод, що біля Березного готують до приватизації. Поки що державне підприємство діюче, але там уже як два місяці ніхто нічого не виготовляє. Понад 150 працівників у невизначеності. Разом із тим Зірненський спиртзавод має понад 90 мільйонів боргів, а усе обладнання в оренді.

Державне підприємство із столітньою історією у селі Зірне поблизу Березного готують до приватизації. Останні роки – не найкращі, діляться опитані нами жителі. То скандал із забрудненням понад трьох гектарів землі, то неприємний запах, мільйонні борги, а тепер і взагалі – зупинка виробництва.

За словами секретаря керівника, завод не працює уже близько 2 місяців. Труднощів чимало, акцентує увагу на тиску з боку перевіряючих інспекцій. Зокрема, наразі розпочато аудит фінансової діяльності з 1 січня 2021 по 31 грудня 2023 року. Попередня перевірка, виявила порушень на понад 20 мільйонів гривень. Секретар додає, проблема також із обладнанням, воно орендоване. Також майже усе майно в іпотеці, а загальний борг спиртзаводу становить понад 90 мільйонів гривень.

Ольга Кондратюк каже, що робота припинена через судову тяганину. Розібратися у ситуації допомагає юристконсульт. Розповідає, що дійсно триває суд. У першій інстанції вдалося виграти.

Через виявлене порушення ревізорами Департаменту з контролю за підакцизною продукцією, яке полягало у тому, що ревізори з вікна машини побачили, що камера відеоспостереження на заводі, одна з камер не працює, як вони це встановили без заходу на завод, я не знаю, написали акт і анулювали ліцензію на виробництво спирту. Зупинивши тим самим, будь-яку господарську діяльність заводу, – юристконсульт Дмитро Кузьминський

Пан Дмитро додає, що це не перший випадок і ліцензії анульовують з подібних причин спиртзаводам по усій Україні. Щодо боргу пояснює. Початково було всього 40 мільйонів.

Борг, який був 40 мільйонів зменшувався за рахунок погашення його пені, а тіло не зменшувалося, а поточний борг зростав, бо все, що ми платили поточно, воно не враховувалося податковою, бо там є, така своєрідна, система такс, називається. Яка все рахує, що ти платиш в минулий період. І виходить, що завод постійно гасив пеню минулого періоду. Тому сума виросла практично до 100 мільйонів, – юристконсульт Дмитро Кузьминський

У такому стані спиртзавод у Зірному Фонд держмайна готує до продажу. Кажуть, це всеукраїнська тенденція. Вважається, що у приватних руках він працюватиме краще. Початкова вартість лоту – орієнтовно 20 мільйонів гривень. Втім, новий власник також буде змушений погасити борги у понад 90 мільйонів та розібратися з іпотекою. Наразі готується документація щодо аукціону.

На Зірненському спиртзаводі свого часу працювали близько 150 людей. Усі із навколишніх сіл та Березного. Місцеві сподіваються, що невдовзі підприємство знову запрацює і неприємності залишаться у минулому.

Джерело: itvmg.com

Перегляди: 323
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/spyrtzavod-na-rivnenshhyni-pustyat-z-molotka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати