США розглядають призупинення деяких санкцій проти Білорусі в обмін на шлях для зерна з України – ЗМІ

США розглядають призупинення деяких санкцій проти Білорусі в обмін на шлях для зерна з України – ЗМІ
Фото: з відкритих джерел

У Сполучених Штатах розглядають тимчасове призупинення санкцій проти Білорусі, щоб спонукати Лукашенка погодитись дозволити експорт зерна з України через білоруську залізницю до портів країн Балтії.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, цитуючи посадовців США, які говорили на умовах анонімності.

Як йдеться у матеріалі видання, генсек ООН Антоніу Гутерреш та США нібито обговорюють маршрут для експорту сільськогосподарської продукції з України через Білорусь до литовської Клайпеди як найбільш зручну альтернативу традиційному маршруту через українські чорноморські порти. 

Щоб зацікавити самопроголошеного президента Білорусі Александра Лукашенка піти назустріч у цьому питанні, розглядається призупинення на пів року санкцій проти білоруських державних компаній-виробників мінеральних добрив, які запровадили у 2021 за репресії всередині країни і провокування Лукашенком штучної міграційної кризи.

В експертних колах кажуть, що самого лише “білоруського коридору” та інших маршрутів через Європу недостатньо, щоб компенсувати неможливість експорту через чорноморські порти.

Як відомо, Україна – серед провідних експортерів зернових, кукурудзи, соняшника та олії. Повномасшабна війна та блокада традиційних маршрутів експорту сільськогосподарської продукції загрожує продовольчою кризою для багатьох країн, які значною мірою залежали від українського експорту.

Джерело: eurointegration

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ssha-rozglyadayut-pryzupynennya-deyakyh-sankczij-proty-bilorusi-v-obmin-na-shlyah-dlya-zerna-z-ukrayiny-zmi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати