США ведуть перемовини для розширення шляхів експорту зерна з України

США ведуть перемовини для розширення шляхів експорту зерна з України
Фото: з відкритих джерел

США ведуть переговори з Туреччиною, Україною та її сусідами щодо збільшення використання альтернативних шляхів експорту українського зерна. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на американських чиновників.

План, який підтримали Штати, передбачає, що до жовтня потужності України для експорту зерна Дунаєм має бути збільшено до чотирьох мільйонів тонн на місяць. Значну частину продовольства відправлятимуть вниз по річці та через Чорне море до портів у Румунії, а далі – до інших країн. Такий маршрут буде повільнішим і дорожчим, ніж Чорноморський зерновий коридор, але стане його альтернативою.

За словами одного зі співрозмовників видання, Штати розглядають усі варіанти для захисту кораблів, які прямують до та з дунайських портів України, включно з військовими рішеннями.

Також США частково спиратимуться на ініціативу Європейського Союзу щодо “коридорів солідарності” – автомобільних, залізничних і морських шляхів перевезення українського зерна та інших вантажів. 

Чиновники в ЄС вважають, що цими маршрутами Україна зможе експортувати в середньому від 5 до 5,5 млн тонн зерна на місяць. Наразі найбільшим показником було 4,2 млн тонн експорту – в листопаді 2022 року. У червні 2023-го з України таким чином вивезли 3 млн тонн продовольства. Близько 60% цього експорту було здійснено дунайським маршрутом.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ssha-vedut-peremovyny-dlya-rozshyrennya-shlyahiv-eksportu-zerna-z-ukrayiny
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати