Стало відомо як живе сьогодні стадо диких корів неподалік Чорнобиля

Стало відомо як живе сьогодні стадо диких корів неподалік Чорнобиля
Фото: з відкритих джерел

Поблизу Чорнобиля досі живе стадо корів, які здичавіли після смерті господарів. Раніше корови належали двом родинам, які самостійно поселилися та проживали у місті Чорнобиль та сусідньому селі Луб’янка, пише SEEDS.   

У 2016 році господарі померли, стадо почало жити на волі та здичавіло. За ними з 2018 року спостерігають науковці Чорнобильського Радіаційно-екологічного заповідника та стверджують, що тваринам ведеться добре. Це підтверджують світлини з фотопасток.

Корови навчились виживати самостійно, адже їхні предки – вихідці з дикої природи. Їх не потрібно доїти, харчі тварини здобувають самостійно навіть взимку, повідомляє Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник.

За кілька років стадо настільки здичавіло, що при появі людини чи автомобіля швидко втікає в найближчі хащі. На території зони відчуження чимало покинутих будівель, які корови використовують для захисту від вітру та опадів.

Кормів на території заповідника достатньо. Навіть взимку, коли випадає сніг, тварини викопують суху траву копитами. У корів нема потреби доїтися. Їхній цикл лактації нормалізується і прив’язаний до народження телят.

Тварини належать до поширеної на Поліссі української чорно-рябої молочної породи. У передвоєнні часи стадо налічувало до 20 голів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/stalo-vidomo-yak-zhyve-sogodni-stado-dykyh-koriv-nepodalik-chornobylya
Like
Цікаво
1
Подобається
2
Сумно
Нічого сказати