Стан посівів озимих на більшості площ оцінюють як добрий та задовільний

Стан посівів озимих на більшості площ оцінюють як добрий та задовільний
Фото: з відкритих джерел

Стан посівів озимих культур на більшості площ України оцінюється як добрий та задовільний. Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрокліматичних умов та фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Проведений аналіз стану озимих культур науковцями ДУ Інститут зернових культур НААН показав, що рослини пшениці озимої, яку висівали по чорному пару у ранні (10-15 вересня) та оптимальні (15-25 вересня) строки, мають висоту 19-25 см і налічують у середньому 2-4 пагони.

Пшениця озима, що висівалася після стерньових попередників, характеризується дещо меншим рівнем розвитку порівняно із рослинами, розміщеними по чорному пару.

Так, за раннього та оптимального строку сівби (10-25 вересня) середня висота рослин становить 17-23 см, а середня кількість пагонів становить 1,5-3,5 шт./рослину. Стан посівів добрий.

Посіви, сівбу яких проводили у кінці вересня – на початку жовтня, по різних попередниках налічують 1-2 листки і мають висоту 6-15 см. За пізньої сівби (15 жовтня) рослини пшениці озимої тільки-но утворили сходи.

Судячи з того, що середня багаторічна дата припинення вегетації озимої пшениці у Дніпропетровській області становить 5-11 листопада, прогнозовано існує велика ймовірність, що на частині жовтневих посівів для розвитку рослин не вистачить тепла і рослини можуть закінчити вегетацію у слаборозвиненому стані, або ж не утворивши сходів взагалі.

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/stan-posiviv-ozymyh-na-bilshosti-ploshh-oczinyuyut-yak-dobryj-ta-zadovilnyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати