Стан озимих в Україні цього сезону кращий за минулорічний

Стан озимих в Україні цього сезону кращий за минулорічний
Фото: з відкритих джерел

Станом на грудень 2022 року до 65% посівів озимих культур перебувають у хорошому та відмінному стані, а стан решти 30-35% залежатиме від погодних умов протягом зими.

Як повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики з посиланням на дані Укргідрометцентру, цього сезону погодний фактор не вплинув на стан посівних культур.

“За візуальною оцінкою, на 65% (у 2021 році – 56%) обстежених полів рослини увійшли в зиму в хорошому та відмінному стані, на 28% (35%) площ стан рослин оцінювався як задовільний. На 7% (9%) площ рослини були слаборозвинені (не досягли безпечного для перезимівлі фазового розвитку). Найбільше таких посівів (від 7 до 28%) у Харківській, Вінницькій, Одеській та Львівській областях”, – зазначається у повідомленні міністерства.

За даними Мінагрополітики, Укргідрометцентр 28-30 жовтня провів дослідження запасів продуктивної вологи орного шару ґрунту під озимими культурами. На більшості засіяних площ запаси вологи були оптимальними (21-40 мм), на окремих площах східних, західних та північних областей шар ґрунту був перезволожений (понад 40 мм продуктивної вологи). Водночас у південних та на окремих площах центральних областей зволоження орного шару ґрунту було недостатнім для кінця осені (місцями менше 10 мм продуктивної вологи), найбільше таких площ було на Одещині.

Також за даними агрометеорологічних обстежень озимих культур, у другій половині листопада 30-40% площ рослини досягли масового кущіння, що сприятливо для перезимівлі. На решті площ спостерігалося утворення 3-го шару та листя. Висота рослин становить від 10 до 24 см, кількість рослин на 1 кв. м становила в середньому 250–510, на найкращих посівах 600–670 рослин. Кущість сформувався в межах 1,6-2,8 стебел у однієї рослини.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/stan-posiviv-ozymyh-v-ukrayini-czogo-sezonu-krashhyj-za-mynulorichnyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати