Стан посівів озимих в Україні в цілому є задовільним – НААН

Стан посівів озимих в Україні в цілому є задовільним – НААН
Фото: з відкритих джерел

Станом на середину лютого фітосанітарний стан посівів озимих зернових в Україні в цілому оцінювався як задовільний. Цей факт у своєму тижневому звіті зазначили фахівці Національної академії аграрних наук України.

«Висока відносна вологість та оптимальні температури сприяють перезимівлі інфекцій основних хвороб озимих культур, що, в свою чергу, призведе до підвищення ураженості рослин на початку вегетації. Лабораторним аналізом озимих зернових виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, септоріозу, ринхоспоріозу. Хворобами уражено від 0,2 до 4% рослин», – зазначають фахівці.

При цьому додається, що через несприятливі погодні умови (коливання температур, відлиги) для розвитку мишоподібних гризунів відбулося затоплення нір шкідників талими водами. Це призвело до намокання, переохолодження та загибелі від 5-15% гризунів.

«Особливе значення і надалі має контроль стану посівів, це дозволить отримати своєчасну інформацію (на час відновлення весняної вегетації) щодо їх стану і застосувати потрібні заходи тому, що можливі різного роду пошкодження та ослаблення рослин від шкодочинних організмів та нетипових умов погоди», – вказали вчені.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 25
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/stan-posiviv-ozymyh-v-ukrayini-v-czilomu-ye-zadovilnym-naan
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати