Стартап вирощує на дріжджах олію, яка замінить соняшникову та пальмову

Стартап вирощує на дріжджах олію, яка замінить соняшникову та пальмову
Фото: з відкритих джерел

Нідерландська компанія NoPalm Ingredients створила екологічно чисту мікробну олію та жир за допомогою ферментації.

Продукти є високоякісною, стійкою та місцевою альтернативою пальмовій олії. Їх можна використовувати в їжі, косметиці та мийних засобах.

Як якості сировини NoPalm використовує відходи та відбраковані продукти. Будь-яка біомаса, що залишається після виробництва, може бути реінтегрована, створюючи стійку циркулярну модель виробництва, ділиться команда стартапу.

“Олія, вироблена нашими дріжджами, надзвичайно схожа на рослинні олії, такі як пальмова, соняшникова або кокосова”, — каже Джероен Хюгенгольц, технічний директор та співзасновник NoPalm. 

Він уточнює, що унікальний штам дріжджів дає значно більше олії, ніж олійні культури, що робить загальне виробництво набагато ефективнішим і менш енергомістким, ніж виробництво рослинних олій. 

“Крім того, ми маємо велику перевагу. Ферментаційний процес є налаштовуваним, тобто дозволяє виробляти твердіші або м’якші олії залежно від потреб клієнта чи застосування”, – розповів Хюгенгольц.

Він заснував NoPalm Ingredients разом із партнером Ларсом Лангхаутом у 2022 році. В перший же рік роботи компанія зібрала 1 мільйон євро фінансування від потужних інвесторів, зокрема Future Food Fund, Green Creators та ICOS Capital.

Зараз NoPalm дійшла до повного паритету цін на свої олії порівняно, наприклад, з пальмовою. При цьому інноваційні жири мають на 90% нижчий вуглецевий слід і на 99% менше використання землі.

У 2024-му партнери планують масштабувати виробництво і досягти необхідних об’ємів для забезпечення його прибутковості.

Джерело: newfood.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/startap-vyroshhuye-na-drizhdzhah-oliyu-yaka-zaminyt-sonyashnykovu-ta-palmovu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати