Статистика свідчить, що вітчизняне свинарство «згортається»

Статистика свідчить, що вітчизняне свинарство «згортається»
Фото: з відкритих джерел

За даними Державної служби статистики України, реалізація свиней на забій сільськогосподарськими підприємствами за три квартали 2021-го зросла на 13,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Проте аналітики Асоціації «Свинарі України» не вважають такий приріст позитивним сигналом ситуації в галузі.

Так, за аналізований період на забій спрямували 3,85 млн промислових свиней (+12,6%) середньою масою 110 кг (на 1 кг більше ніж у січні-вересні 2020-го.  Сукупна жива маса тварин, реалізованих на бійні та м’ясокомбінати, склала 423,7 тис. т, що на 50 тис. т чи 13,3% більше, ніж за три чверті 2020-го. При цьому приріст обсягів вирощування промислової свинини менший — 9,8% чи 39,4 тис. т. Отже, з 441,8 тис. т отриманого сільгосппідприємствами приросту живої маси свиней 96% спрямували на забій. «Зменшення «зазору» між цими показниками зазвичай не передвіщає розвитку виробництва у подальшому», — коментують в аналітичному відділі АСУ. «Так, в 11 з 24 регіонів України обсяги забою свинини перевищили її вирощування, що свідчить про поступове вирізання поголів’я — «згортання» діяльності промислових свиногосподарств», — зазначають аналітики.

Підтвердженням відповідної гіпотези слугує і скорочення приросту промислового поголів’я до 3,8% проти понад 12% на початку року. А значить, незабаром підтримувати внутрішню пропозицію на рівні першої половини 2021-го вже не вдасться, — констатують представники профільної асоціації.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/statystyka-svidchyt-shho-vitchyznyane-svynarstvo-zgortayetsya
Like
Цікаво
Подобається
2
Сумно
2
Нічого сказати
2