Строк оформлення невитребуваних земельних паїв можуть продовжити до кінця війни – міністр Сольський

Строк оформлення невитребуваних земельних паїв можуть продовжити до кінця війни – міністр Сольський
Фото: з відкритих джерел

Імовірно, строк оформлення невитребуваних земельних паїв буде продовжений до кінця воєнного стану і ще додатково на два роки, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в коментарі для видання Delo.ua. Причиною такої відстрочки є певні обмеження функціоналу Державного земельного кадастру, які діють під час військового стану і створюють складнощі з оформленням паїв.    

“Я знаю, що в Верховній раді є думки, щоб перенести цей строк до закінчення військового стану плюс додаткові два роки. Особисто я вважаю, що це питання потрібно закрити якомога швидше, але у прихильників відстрочки теж є свої аргументи, які варто враховувати”, – пояснив міністр.

Він також не виключає, що питання оформлення невитребуваних паїв можуть підхопити певні політичні сили, які намагатимуться проcувати в суспільстві ідею, що в громадян заберуть земельні паї. Через це буде знайдене рішення, здатне задовільнити всі заінтересовані сторони.

Згідно з нинішнім законодавством, власники невитребуваних земельних часток (паїв) або їх спадкоємці повинні до 1 січня 2025 року оформити право власності на ці земельні ділянки. Громадяни, які цього не зроблять, будуть вважатися такими, що відмовились від одержання земельної ділянки.

Заступник міністра агрополітики Денис Башлик в коментарі для видання уточнив, що для відстрочки кінцевої дати оформлення невитребуваних земельних паїв Верховна Рада має прийняти відповідний закон, котрий в майбутньому буде зареєстрований в парламенті.

“Ризику не встигнути проголосувати його, як на мене, немає. Уряд та Верховна Рада мають однозначну позицію по цьому питанню, і відповідний закон буде ухвалено до 1 січня 2025 року”, – повідомив заступник міністра.

Площа невитребуваних паїв оцінюється в 400 тис. га 

За словами Дениса Башлика, загальна площа невитребуваних паїв оцінюється в 400 тис. га. Це співставно з всіма площами сільгоспземель такої країни як Ізраїль.  

Заступник міністра додає, що кількість громадян, котрі не оформили земельні паї належним чином, оцінюється приблизно в 65 тис. 

Ці показники принципово не змінились з 2019 року, коли Верховна Рада ухвалила закон “Про порядок виділення в натурі земельних ділянок”, який вирішував ряд проблемних питань, пов’язаних з колективною власністю на землю, “шахматкою”, використанням земель під польовими дорогами тощо. Тоді власникам невитребуваних паїв дали шість років для оформлення права власності на угіддя, і зараз “дедлайн” поступово наближається.

“Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Тим, у кого наявні сертифікати на земельну частку (пай), що не замінені на витяг з Реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно терміново оформити право власності”, – написав заступник міністра Денис Башлик.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/strok-oformlennya-nevytrebuvanyh-zemelnyh-payiv-mozhut-prodovzhyty-do-kinczya-vijny-ministr-solskyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН