Студентка з Маріуполя виготовляє органічні добрива

Студентка з Маріуполя виготовляє органічні добрива
Фото: з відкритих джерел

На першу партію добрив з водоростей Азовського моря винахідниця вже отримала замовлення.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Фейсбук-сторінку Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Марія Шабанова разом із викладачами Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) удосконалює технологічний процес, проводить дослідження в університетській лабораторії та збирає водорості на узбережжі Азовського моря.

«Ми заготовляємо водорості, збираємо їх на узбережжі моря. Спочатку їх потрібно перебрати, посортувати за видами, потім висушити. Також ми зробили експеримент – отримали екстракт добрива з «живих» водоростей та сушених, потім у лабораторіях порівняли аналіз. Найближчим часом маємо вирішити, яку технологію для виробництва обрати – метод центрифугування або дегідрації (випарювання). За нашими підрахунками, для виготовлення 1 літра екстракту добрив потрібно 2 кг сухої сировини», – розповіла Марія.

Як зазначається у повідомленні, для виготовлення екодобрив «Mr.Seaweed» студентці необхідні інвестиції – 50 тисяч доларів для облаштування лінії у промислових об’ємах. Це кошти на сушильний апарат, закупівлю іншого обладнання.


Перші експерименти Марія починала у батьківській теплиці та на кухні вдома. Взимку отримала прототип свого продукту, який презентувала спочатку на фестивалі інноваційних проєктів у Маріуполі, а потім – у Києві, де на фестивалі Sikorsky Challenge «Україна і світ» отримала замовлення на партію органічних добрив.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/studentka-z-mariupolya-vygotovlyaye-organichni-dobryva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати