Суд в рф заарештував активи, що раніше належали виробнику горілки “Хортиця”

Суд в рф заарештував активи, що раніше належали виробнику горілки “Хортиця”
Фото: з відкритих джерел

Суд у російському Курську арештував колишні активи українського бізнесмена Євгена Черняка – засновника холдингу Global Spirits, який є виробником найпопулярнішої в росії горілки “Хортиця”. Про це повідомляються російські пропагандистські ЗМІ. 

Йдеться, зокрема, про “Феодосійський завод коньяків і вин”, “Кримський винний дім”, лікеро-горілчані заводи “Російська північ” у Вологді та “Джерельце та К” у Митищах, а також дистриб’ютори “Традиції успіху”, “Стандарт якості” та “Новий рівень”. Усі вони раніше належали Черняку.

До весни 2022 року ці заводи та афілійовані з ними компанії належали кіпрським компаніям, які учасники ринку пов’язували з Черняком. Global Spirits заявила, що український бізнесмен із 2022 року не веде бізнес у росії.

3 липня 2023 року міністерство внутрішніх справ рф оголосило Черняка в розшук, заочно звинувативши у фінансуванні тероризму за переказ грошей на потреби Збройним Силам України на суму понад 500 млн рублів (близько $5,5 млн). І в росії, і в Україні йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

До холдингу Global Spirits, яким володіє Євген Черняк, входять, зокрема, бренди горілки “Хортиця”, “Мороша” та “Первак”. У росії їх випускали на заводах “Руський сєвєр” і “Роднік”, але у 2022 році ці активи були виведені з-під бренду Global Spirits. Комерсант писав, що до війни “Хортиця” і “Мороша” були найпопулярнішими горілчаними брендами в росії. Після початку повномасштабного вторгнення в Україну холдинг відкликав ліцензії на виробництво та розповсюдження своєї продукції в росії.

Джерело: liga.net

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sud-v-rf-zaareshtuvav-aktyvy-shho-ranishe-nalezhaly-vyrobnyku-gorilky-hortyczya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати