Суд збільшив заставу заступнику міністра АПК Висоцькому з 805 тисяч гривень до майже 5 мільйонів
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду збільшила заставу заступникові міністра аграрної політики та продовольства Тарасу Висоцькому. Його підозрюють у зловживаннях на понад 62 мільйони гривень під час закупівель гуманітарної допомоги.
Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Колегія суддів скасувала ухвалу щодо розміру застави у 805 тисяч гривень та постановила нову — 4 997 608 гривень.
Окрім того, Висоцького зобов’язали носити електронний засіб контролю.
Іншу частину ухвали слідчого судді залишили без змін, передає САП.
Нагадаємо, у вересні Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити Висоцького від посади першого заступника міністра аграрної політики.
У чому підозрюють Висоцького
24 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило про викриття зловживань на 62,5 мільйона гривень при закупівлі “Укрзалізницею” продуктів харчування для забезпечення потреб держави у період воєнного стану.
За версією бюро, Висоцький реалізував схему, яка передбачала закупівлю для потреб ОВА коштом УЗ продукції за значно завищеними цінами в обраної підконтрольної компанії. Ця ж компанія закуповувала продукцію за ринковими цінами у польського виробника через контрольовану фірму-посередницю, пов’язану з керівником згаданого українського ТОВ.
На думку НАБУ, топпосадовець, зловживаючи владою і службовим становищем, будучи обізнаним про реальну вартість продуктів, забезпечив погодження відповідних рахунків на оплату та актів виконаних робіт, а також переведення коштів на рахунок ТОВ.
За другою ж схемою, інша підконтрольна компанія купляла за ринковими цінами продукцію турецького виробника. При цьому в цьому випадку, за версією слідства, до схеми, окрім Висоцького, був також залучений колишній вже, але чинний на той момент, заступник міністра економіки Олександр Грибан.
А 31 серпня ВАКС обрав для Висоцького запобіжний захід — 805 тисяч грн застави. Також суд поклав на посадовця процесуальні обов’язки, зокрема:
- прибувати на вимогу до детектива, прокурора та суду;
- не виїжджати з м. Київ без дозволу детектива, прокурора та суду;
- утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним — колишнім заступником міністра економіки — та свідками;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та вʼїзд.
Строк дії обов’язків — до 24 жовтня.
Джерело: hromadske.ua