Суд збільшив заставу заступнику міністра АПК Висоцькому з 805 тисяч гривень до майже 5 мільйонів

Суд збільшив заставу заступнику міністра АПК Висоцькому з 805 тисяч гривень до майже 5 мільйонів
Фото: з відкритих джерел

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду збільшила заставу заступникові міністра аграрної політики та продовольства Тарасу Висоцькому. Його підозрюють у зловживаннях на понад 62 мільйони гривень під час закупівель гуманітарної допомоги.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. 

Колегія суддів скасувала ухвалу щодо розміру застави у 805 тисяч гривень та постановила нову — 4 997 608 гривень.

Окрім того, Висоцького зобов’язали носити електронний засіб контролю.

Іншу частину ухвали слідчого судді залишили без змін, передає САП.

Нагадаємо, у вересні Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити Висоцького від посади першого заступника міністра аграрної політики.

У чому підозрюють Висоцького

24 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило про викриття зловживань на 62,5 мільйона гривень при закупівлі “Укрзалізницею” продуктів харчування для забезпечення потреб держави у період воєнного стану.

За версією бюро, Висоцький реалізував схему, яка передбачала закупівлю для потреб ОВА коштом УЗ продукції за значно завищеними цінами в обраної підконтрольної компанії. Ця ж компанія закуповувала продукцію за ринковими цінами у польського виробника через контрольовану фірму-посередницю, пов’язану з керівником згаданого українського ТОВ.

На думку НАБУ, топпосадовець, зловживаючи владою і службовим становищем, будучи обізнаним про реальну вартість продуктів, забезпечив погодження відповідних рахунків на оплату та актів виконаних робіт, а також переведення коштів на рахунок ТОВ.

За другою ж схемою, інша підконтрольна компанія купляла за ринковими цінами продукцію турецького виробника. При цьому в цьому випадку, за версією слідства, до схеми, окрім Висоцького, був також залучений колишній вже, але чинний на той момент, заступник міністра економіки Олександр Грибан.

А 31 серпня ВАКС обрав для Висоцького запобіжний захід — 805 тисяч грн застави. Також суд поклав на посадовця процесуальні обов’язки, зокрема:

  • прибувати на вимогу до детектива, прокурора та суду;
  • не виїжджати з м. Київ без дозволу детектива, прокурора та суду;
  • утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним — колишнім заступником міністра економіки — та свідками;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та вʼїзд.

Строк дії обов’язків — до 24 жовтня. 

Джерело: hromadske.ua

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sud-zbilshyv-zastavu-zastupnyku-ministra-apk-vysoczkomu-z-805-tysyach-gryven-do-majzhe-5-miljoniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати