Судно з українською пшеницею прибуло в Кенію

Судно з українською пшеницею прибуло в Кенію
Фото: з відкритих джерел

Корабель Super Henry вийшов з порту “Одеса” 7 вересня, на його борту було 51.4 тис. тонн пшениці. Сьогодні судно прибуло до порту Момбаса в Кенії, провівши в дорозі 35 днів. 

Раніше Україна постачала в Кенію до 300 тис. тонн пшениці на рік, а в сезоні 2021/2022 до початку війни відвантажила рекордні 355 тис. тонн. Річна потреба країни в імпорті пшениці складає від 2-2.2 млн тонн на рік.

У минулі роки пандемія COVID-19 серйозно вплинула на сектори туризму та гостинності Кенії, найбільшого споживача продуктів із пшениці. Згідно з прогнозом FAS USDA, виробництво пшениці у Кенії у 2022/23 роках має зрости на 20% – до 300 тис. тонн порівняно з минулим роком. Передовсім, через кращі погодні умови. Також споживання продовольчої, насіннєвої та фуражної пшениці має відновитися майже до рівня початку пандемії й складатиме  2,25 млн тонн. Це пов’язано із поновленням роботи секторів готельного та громадського харчування в Кенії.

За 11-12 жовтня з український портів вийшло 16 кораблів, які завантажені 385 тис. тонн агропродукції. Всього з початку роботи “зернового коридору” з України вийшло 325 кораблів із 7.2 млн тонн вантажу.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sudno-z-ukrayinskoyu-pshenyczeyu-prybulo-v-keniyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати