Світове виробництво вина впаде до одного з найнижчих показників за всю історію

Світове виробництво вина впаде до одного з найнижчих показників за всю історію
Фото: з відкритих джерел

Погодні умови “значно вплинули” на виробництво вина в Італії, Іспанії та Франції, що призвело до “надзвичайно низьких” обсягів випуску.

Світове виробництво вина впаде до одного з найнижчих показників за всю історію через сувору погоду, котра пошкодила виноградники в основних виноробних регіонах Європи.

Про це заявили в Міжнародній організації виноградарства і виноробства (OIV), пише The Guardian.

Зокрема, погодні умови “значно вплинули” на виробництво вина в Італії, Іспанії та Франції, що призвело до “надзвичайно низьких” обсягів випуску, зазначили в OIV.

Так, згідно з даними з 28 країн, які становлять 85% світового виробництва в 2020 році, OIV оцінила світове виробництво в 2021 році на рівні 247,1-253,5 мільйони гектолітрів (один гектолітр еквівалентний 100 літрам або 133 стандартним пляшкам, – ред.).

Зазначається, що це буде третій рік поспіль, коли обсяг виробництва буде нижчим за середній і наблизиться до рівня 2017 року (248 млн гектолітрів), що є найменшим показником за шість десятиліть.

Падіння виробництва в Італії, Іспанії та Франції, найбільших у світі виробників вина, перевищить прогнозований обсяг виробництва в південній півкулі планети. Так, у Європейському союзі виробництво вина впаде на 13% у порівнянні з минулим роком, до 145 млн гектолітрів.

Виноградники Західної Європи постраждали від весняних заморозків, у той час, як французькі виробники також пережили сильні дощі, град і мільдью (або борошниста роса, одна з найпоширеніших і небезпечних хвороб винограду, – ред.).

У південній півкулі сприятлива погода повинна дозволити високий обсяг виробництва в основних країнах-виробниках, за винятком Нової Зеландії, повідомляє OIV. Загальний обсяг виробництва в південній півкулі за прогнозами становитиме рекордні 59 млн гектолітрів, що на 19% більше, ніж торік.

Виробництво вина в США зросте на 6% у порівнянні з минулим роком, до 24,1 млн гектолітрів. При цьому літня посуха в деяких регіонах утримає обсяги нижче середнього за п’ять років.

При цьому очікується, що в розпал дефіциту попит відновиться до рівня, близького до допандемійного.

За словами керівника OIV Пау Рока, якщо винороби відносно добре адаптувалися до кризи Covid-19 минулого року, то тепер вони “зіштовхнулися з набагато більшою проблемою, ніж пандемія: зміною клімату”. За його словами, несприятливі погодні явища відбуваються все частіше.

Джерело: УНІАН

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitove-vyrobnycztvo-vyna-vpade-do-odnogo-z-najnyzhchyh-pokaznykiv-za-vsyu-istoriyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН