Світове виробництво зернових у 2024 році досягне історичного максимуму – FАО

Світове виробництво зернових у 2024 році досягне історичного максимуму – FАО
Фото: з відкритих джерел

Аналітики Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН підвищили свій прогноз світового виробництва зернових у 2024 р. до 2,854 млрд тонн, що є новим історичним максимумом. Про це повідомила пресслужба FАО.

«Підвищення прогнозу пояснюється кращими прогнозами врожаю кукурудзи в Аргентині та Бразилії, а також у Туреччині та Україні, що компенсує погіршення ситуації в Індонезії, Пакистані та кількох країнах Південної Африки», – йдеться в повідомленні.

Прогноз виробництва пшениці також було підвищено – на 0,3% у порівнянні з червневою оцінкою, до 789 млн тонн, завдяки кращим перспективам урожаю зернової в деяких країнах Азії, зокрема в Пакистані, який має компенсувати очікуване скорочення виробництва зернової в РФ.

Також прогнозується, що загальне світове споживання зернових у 2024/25 МР збільшиться до 2,856 млрд тонн, що на 0,5% більше, ніж у попередньому сезоні, за рахунок рису та фуражних зернових.   

Крім того, очікується, що світові запаси зернових збільшаться на 1,3% у 2025 р., в результаті чого співвідношення світових запасів зернових до споживання у 2024/25 МР майже не зміниться і становитиме 30,8%.   

«Прогноз FАО щодо міжнародної торгівлі зерновими в наступному сезоні залишається незмінним – 481 млн тонн, що на 3% менше, ніж у 2023/24 МР», – додається в повідомленні.

Джерело: АПК-Інформ

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitove-vyrobnycztvo-zernovyh-u-2024-roczi-dosyagne-istorychnogo-maksymumu-fao
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати