186395

Світові ціни на пшеницю продовжують зростати

Світові ціни на пшеницю продовжують зростати на тлі несприятливої погоди в регіонах вирощування ярої пшениці у США та на прогнозах спеки без опадів в наступні 10-14 днів на Американських Рівнинах.

За даними звіту NASS USDA, кількість посівів ярої пшениці у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася на 5% до 11% у порівнянні з 68% торік.

Збирання озимої пшениці у США прискорилося, і наразі вона обмолочена на 73% площ, що відповідає торішньому показнику та середньому 5-річному - 74%.

Хвиля спеки частково вплине на посіви канадської пшениці, тому аналітики знизили прогнози її виробництва з 31 до 27-28 млн т.

Вересневі ф’ючерси в США виросли:

на 1,01 $/т до 257,38 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 2,94 $/т до 242,60 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.
Подешевшала на 2,85 $/т до 336,57 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

Чорноморська пшениця на біржі в Чикаго вчора продовжила дорожчати:

серпневі ф’ючерси виросли на 1,75 $/т до 253 $/т,
грудневі – на 2,5 $/т до 267 $/т.

Наміри Казахстану на тлі посухи обмежити експорт фуражного зерна, зокрема й пшениці, додатково підтримують ціни чорноморської пшениці, пропозиції якої за тиждень подорожчали на 15-20 $/т до 245-255 $/т FOB на прогнозах скорочення врожаю в Росії та Казахстані.

В Росії станом на 20 липня з 6,8 млн га зібрано 23,5 млн т пшениці з врожайністю 3,45 т/га (торік на цю дату було зібрано 27,7 млн т з врожайністю 3,47 т/га). Суха та спекотна погода дозволить прискорити збирання наступного тижня.

В Україні закупівельні ціни на продовольчу пшеницю різко виросли в порту до 215-220 $/т або 6750-6800 грн/т внаслідок затримки збирання та стримування продажів виробниками. Якість та врожайність пшениці сильно розрізняється залежно від регіону. Врожайність перевищує торішню, але частина пшениці з високим рівнем протеїну має низьку натуру та вражена фузаріозом.

Запаси пшениці в Україні на 1 липня 2021 року склали 1,742 млн т (1,807 млн т на 01.07.2020 р), хоча аналітики очікували вищого показника.

Вересневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 1,25 €/т до 215,55 €/т або 253,7 $/т.

Потужні опади затримують збирання пшениці в Європі, зокрема в Німеччині та Франції, та можуть знизити якість та врожайність.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


В Індії зафіксували перший випадок смерті людини від пташиного грипу

Про це пише УНН з посиланням на The Times of India.

Відомо, що дитину доставили у Всеіндійський інститут медичних наук 2 липня з високою температурою і кашлем. Спочатку у нього підозрювали COVID-19, однак після того, як всі тести виявилися негативними, з’ясувалося, що у хлопчика пташиний грип.

Національний центр з контролю за захворюваннями відстежує, хто міг контактувати з померлими хлопчиком. Лікарям, медсестрам і медичним працівникам, які лікували його, порадили ізолюватися і повідомляти про такі симптоми як біль в горлі, чхання і нежить.

За останні 15 років Індія пережила неодноразові спалахи пташиного грипу, які в основному вражають дику і домашню птицю. Так, у січні поточного року в Індії був зафіксований потужний спалах пташиного грипу у птахів. Однак поки в країні не було офіційно зафіксовано випадків смерті людини через це захворювання. Фахівці громадської охорони здоров'я стривожені цією ситуацією.

Пташиний грип поширений у птахів, але іноді передається і людині. Він атакує легені, ніс і горло. Це респіраторне захворювання і має симптоми, схожі на звичайну застуду. У світі зафіксовано численні випадки смерті людей від цієї інфекції. У групі ризику - діти і літні люди, а також особи, які страждають хронічними захворюваннями.Де в Європі найдешевші та найдорожчі продукти

Як показало дослідження Євростату, найменші ціни на продукти на даний момент у Румунії (66% від середнього рівня у ЄС), Польщі (68%), Угорщині (80%), Болгарії (81%) та Литві (84%).

Найменш привабливі ціни для покупців у Данії (129%), Люксембурзі (126%), Австрії (125%), Швеції (121%) та Фінляндії (119%).

Найдорожчий алкоголь та тютюн можна придбати в Ірландії, де ціни складають 187% від середньоєвропейських, а також у Фінляндії (158%) і Швеції (136%).

Найдешевшим алкоголем та тютюном можуть похизуватися Болгарія (61%), Угорщина (69%), Польща (70%) і Румунія (75%).

Що стосується України, то експерти радять приготуватися до різкого підвищення цін на продукти вже восени. Очікується стрибок вартості базових продуктів: м'яса, молока та яєць.


Джерело: agro.24tv.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна повертається до звичайних липневих показників температури

Україна повертається до майже нормальних літніх показників температури. Погоду у п'ятницю й вихідні визначить атмосферний фронт з північної Атлантики, буде сухо та вітряно. Північний вітер приніс у четвер холодне повітря в Україну, та збив температуру на кілька градусів.

За прогнозом Sinoptik.ua, дощів практично не буде ніде на території країни, можуть пройти тільки невеличкі локальні дощі у неділю у Сумській області та в понеділок у Чернівецькій області.

Температура води у Чорному морі біля Одеси +22 °С, в Азовському морі біля Бердянська - до +28 °С.

Значне зниження температури повітря та вітер - біда для метеочутливих людей. При вітрі судини відразу дають сигнал - болить голова, може бути відчуття закладеності вух. У вітряні дні потрібно обов'язково стежити за рівнем артеріального тиску. Несприятлива погода може також провокувати порушення сну, дратівливість. До того ж, 24 липня - повний місяць, який теж часто впливає на психоемоційний стан людини.

На заході України 23-26 липня температура повітря ідеальна для літа: +23...+27 °С. Буде сухо та переважно сонячно. У вихідні вітер ослабне. А на початку тижня південно-східний вітер посилиться до 4 м/сек.

У високогір'ї Карпат у п'ятницю та суботу - холодні ночі, до +11 °С, вдень теж доволі прохолодно - до +16 °С. У неділю та понеділок вдень потеплішає до +20 °С, вночі до +12 °С.

На півдні та сході країни у п'ятницю від +24 °С до +28 °С. Протягом вихідних температура повітря буде підвищуватися, й до понеділка досягне +30...+32 °С градуси, - відмінна пляжна погода для відпочиваючих при теплому морі та невеликій хмарності. У п'ятницю та суботу буде дути помірний північний вітер.

Самою прохолодною областю у центральній частині країни 23-26 липня стане Вінницька - до понеділка максимальна денна температура +23 °С. На початку наступного тижня буде сонячно, до +26 °С. В інших областях центральної України вдень +26...+29 °С, переважно ясно, сухо. Ночі прохолодні +16...+18 °С.

У північній Україні незначна хмарність, температура вдень +24...+27 °С, в суботу буде дути помірний вітер західних напрямків.

У Києві 23-26 липня стійка тепла погода, +25...+26 °С, хмарність невелика, вітер слабкий до помірного, опади не очікуються. Комфортний сон забезпечить температура повітря вночі +17...+19 °С.

24 липня атмосфера подбала про нас, створила чудові умови для святкування Міжнародного дня турботи про себе (International Self-Care Day). Не забувайте про себе, бережіть себе!Імпорт масла в Україну зросте

У липні український ринок вершкового масла все ще не схожий на світовий.  На світовому ринку ціни незмінно падають, в Україні поки що ростуть. Про це повідомляє ІНФАГРО.

Зростання цін триватиме недовго.  Уже в серпні відбудеться цінова стабілізація, оскільки велика ймовірність ввезення в нашу країну недорогого масла вже в найближчі тижні.  Не виключено, що в осінні місяці вартість товару може навіть трохи знизитися.

Не останню роль в зростанні внутрішніх цін продовжує грати можливість продавати масло в країни СНД, оскільки туди можна продати товар за цінами вище світових.

Імпорт масла в червні був незначним, 280 т, а за перше півріччя виявився в два рази меншим, ніж у 2020 році, всього 3 тис. т. У липні можливе збільшення закупівель товару, перш за все в Польщі.

Ваш вибір 'Подобається'.


Вимоги Європейського зеленого курсу стануть ключовими для експортерів агропродукції – експерт

Про це заявив голова Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) Дмитро Лось під час публічного обговорення на тему «Дружнє до довкілля виробництво».

«Давайте чітко розуміти, які виклики зараз стоять перед експортерами з точки зору екологізації процесів. Це європейський рівень, про це думає тільки Європа. Але результати останнього Саміту G7 такі, що Green Deal невідворотний для усіх. Це те, що буде нас чекати у наступні п’ять років, хоч би куди ми експортували свою продукцію», - заявив Лось.

Він зазначив, що нині Європейський Союз приймає все нові і нові стандарти, які будуть стосуватися добробуту тварин, упаковки, екологізації виробленого продукту, і за ним підуть всі інші країни.

«Чому ми опікуємося питанням українського аграрного Green Deal? Коли йдеться про амбітні плани щодо того, як ми будемо робити екологізацію нашого ринку, ми забуваємо, що в нас уже є процес адаптації законодавства до європейських стандартів. Це означає підвищення стандартів і означає, що аграрії вже несуть фінансове навантаження. Тому, звичайно, в представників агроринку виникло ключове питання: скільки ми реально зможемо витратити на це, якими будуть джерела фінансування, звідки ці гроші», - акцентував голова UBTA.

Читайте також: Україна має поділитися власним досвідом на Саміті продовольчих систем – Качка
Він також додав, що, приміром, найближчим часом у ЄС знову буде підвищено стандарти щодо транспортних заходів, і, можливо, через два-три роки ЄС почне враховувати, якою технікою обробляли поля, які хімікати використовували. Тож треба ці питання прораховувати вже зараз.

Окремо керівник бізнес-асоціації звернув увагу на проблеми малих, крафтових виробників.

«Фактично в нас навіть немає стандартів для того, щоб невеличке дрібне підприємство могло виробляти крафтову продукцію. Ми повинні розробляти ці стандарти, враховуючи наші особливості. Тільки тоді в нас з’явиться програма допомоги малим товаровиробникам», - вважає Лось.

Джерело: ukrinform.ua