Світові ціни на каву зросли до 16-річного максимуму. Під загрозою врожай робусти

Світові ціни на каву зросли до 16-річного максимуму. Під загрозою врожай робусти
Фото: з відкритих джерел

Травневі контракти на каву сорту робуста зросли на 4,8% до $3838 на торгах на Лондонській біржі, і це найвища ціна з 2008 року. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Зростання ціни викликане побоюваннями поганого врожаю у В’єтнамі — ключового експортера робусти. Спека осушує зрошувальні канали на плантаціях.

Якщо врожай у В’єтнамі постраждає, на світових ринках може виникнути дефіцит кавових зерен.

Обмеженість ринків робусти також сприяє зростанню цін на каву сорту арабіка преміумкласу. Ф’ючерси на арабіку в Нью-Йорку зросли на 3% і перевищили позначку $2 за фунт вперше з грудня минулого року.

Брокери найбільшого виробника Бразилії нещодавно повідомили про високий попит на зерна арабіки нижчої якості, які можуть використовуватися як заміна робусти в сумішах.

Попри сприятливі перспективи майбутнього врожаю бразильської арабіки, у цю пору року її доступність, як правило, нижча, оскільки новий урожай розпочнеться лише у травні.

Ще один фактор зростання ціни – низькі запаси кавових зерен на складах. Компанії, які обсмажують каву, скорочували закупівлі, сподіваючись на падіння ціни.

Джерело: LIGA.Бізнес

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovi-cziny-na-kavu-zrosly-do-16-richnogo-maksymumu-pid-zagrozoyu-vrozhaj-robusty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати