Світові ціни на продовольство відновили зростання

Світові ціни на продовольство відновили зростання
Фото: з відкритих джерел

Середнє значення індексу світових продовольчих цін, який визначається Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO), в серпні п.р. склало 127,4 пункту, що на 3,9 пункту (на 3,1%) вище в порівнянні з липневим показником і на 31,5 пункту (32,9%) вище за показник за той самий період минулого року. Про це йдеться в повідомленні організації..

«Зафіксоване в серпні зростання значення індексу після 2 місяців зниження поспіль обумовлено значним підвищенням індексів цін на цукор, рослинні олії та зернові», – пояснили експерти.

Середнє значення індексу цін на зернові в серпні склало 129,8 пункту, що на 4,3 пункту (на 3,4%) вище за липневий показник і на 30,8 пункту (на 31,1%) вище за рівень серпня роком раніше. Зокрема, внаслідок погіршення видів на врожай у кількох великих країнах-експортерах світові ціни на пшеницю зросли на 11,1 пункту (8,8% порівняно з попереднім місяцем). Зниження прогнозів виробництва ячменю, насамперед у Канаді та Сполучених Штатах Америки, а також зростання цін на пшеницю спровокували підвищення міжнародних котирувань зернової на 10,9 пункту (9%) порівняно з липневим показником. Ціни на кукурудзу, навпаки, дещо знизилися – на 1,3 пункту (0,9%). Поліпшення видів на врожай зернової в Аргентині, ЄС та Україні дозволило компенсувати зниження прогнозів у Бразилії та США.

Середнє значення індексу цін на рослинні олії в серпні склало 165,7 пункту, що на 10,3 пункту (на 6,7%) вище за його липневе значення.

«Підвищення пояснюється, головним чином, зростанням цін на пальмову, ріпакову та соняшникову олії. Міжнародні котирування пальмової олії в серпні знову досягли недавніх пікових значень, перш за все під впливом збереження побоювань із приводу більш низького в порівнянні з потенційно можливим рівня виробництва та викликаного цим скорочення запасів у Малайзії. Зростанню цін на ріпакову олію сприяв високий попит в Європейському союзі на тлі прогнозованого скорочення світової пропозиції. Що стосується соняшникової олії, то міжнародні ціни на неї істотно зросли після 2 місяців зниження поспіль, головним чином через скорочення експортної пропозиції в Чорноморському регіоні в очікуванні надходження на ринок урожаю нового сезону», – йдеться в повідомленні.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovi-cziny-na-prodovolstvo-vidnovyly-zrostannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН