Світові ціни на продовольство зростають два місяці поспіль

Світові ціни на продовольство зростають два місяці поспіль
Фото: з відкритих джерел

Індекс продовольчих цін ФАО ООН у квітні виріс у порівнянні з березнем на 0,3% або 0,3 п до 119,1п, що на 7,4% або 9,6 п поступається показнику квітня 2023 р – повідомляє прес-служба FAO.

Після 7-місячного падіння зростання індексу цін відновилося у березні і продовжилося у квітні. Підвищення цін на м’ясо та, меншою мірою, на олії частково було нівельоване зниженням цін на цукор та молочну продукцію.

Середній індекс цін на зернові у квітні знизився у порівнянні з березнем на 0,3% або 0,3 п до 111,2 п, що на 18,3% або 25 п поступається показнику квітня 2023 р. Після тримісячного падіння у квітні стабілізувалися експортні ціни на пшеницю завдяки несприятливим погодним умовам в окремих регіонах ЄС, США та рф, хоча активна конкуренція між експортерами посилює тиск на котирування. Експортні ціни на кукурудзу у квітні виросли на тлі високого імпортного попиту, викликаного пошкодженням інфраструктури та логістичними проблемами в Україні, а також зниження прогнозів урожаю в Бразилії.

Середній індекс цін на рослинні олії у квітні виріс у порівнянні з березнем на 0,3% або 0,3 п до 13-місячного максимуму 130,9 п завдяки підвищенню цін на соняшникову та ріпакову олію, хоча котирування на пальмову та соєву олію за цей період знизилися.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovi-cziny-na-prodovolstvo-zrostayut-dva-misyaczi-pospil
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати