Світові ціни на зернові зростуть через блокаду українських портів

Світові ціни на зернові зростуть через блокаду українських портів
Фото: з відкритих джерел

Світові ціни на пшеницю зростуть на кілька процентних пунктів, але не в рази у разі тривалої блокади Росією морських портів України. Такий прогноз озвучив доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський.

Про це розповідає AgroReview

Прогноз ґрунтується на наявних моделях і дослідженнях, що дозволяють оцінити масштаб наслідків блокади.

“Науковці моделювали можливий ефект на ціни від зміни виробництва зернових через екстремальні зміни клімату. За основу було взято базовий сезон 2019/20: зменшення експорту пшениці на 9% збільшить світові ціни на 0,8%, щодо кукурудзи зменшення на 13% збільшує світові ціни на 1,2%”, – уточнив Нів’євський.

Він додав, що якщо експорт пшениці та кукурудзи припиниться (зменшиться на 100%), то світові ціни на пшеницю зростуть на 8,9%, а на кукурудзу – на 9,2%.

“Ефект буде, і в цей період високих цін подальше зростання навіть на 10% – це чимало, але очікувати зростання світових цін у рази теж не потрібно”, – резюмував Нів’євський.

Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.

Зазначимо, Росія запланувала масштабні морські навчання з 13 до 19 лютого, фактично блокуючи доступ до морських портів України. Міністерство закордонних справ висловило протест через безпрецедентну блокаду Росією Чорного й Азовського морів, а також Керченської протоки. 11 лютого Росія скасувала блокаду півдня Азовського моря.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovi-cziny-na-zernovi-zrostut-cherez-blokadu-ukrayinskyh-portiv
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
1

Новини