Світові ціни на нафту падають четвертий день поспіль: вплив на ринок і Україну

Світові ринки нафти демонструють стійке зниження цін: вже четвертий день поспіль ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 48 центів (0,8%) до 63,96 долара за барель, а контракти на West Texas Intermediate (WTI) – так само на 48 центів (0,8%), до 60,72 долара за барель станом на ранок 23 травня за Гринвічем. За підсумками тижня Brent втратила 2,3% своєї вартості, тоді як WTI подешевшала на 2,9%.
Про це розповідає AgroReview
Причини падіння цін на нафту
Ключовим фактором зниження цін стало очікування ринку щодо можливого збільшення видобутку нафти країнами ОПЕК+ у липні.
“Обидва контракти досягли найнижчого рівня за більш ніж тиждень після повідомлення, що ОПЕК+ (об’єднання країн-членів Організації країн-експортерів нафти та нафтовидобувних країн, які не входять, але співпрацюють з нею. – Ред.) розглядає ще одне значне збільшення видобутку. Серед розглянутих варіантів – зростання виробництва на 411 тис. барелів на добу в липні”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, зростання запасів нафти у США до рівнів, які спостерігалися під час пандемії COVID-19, також вплинуло на ринок. Попри побоювання, пов’язані з накопиченням ресурсів, деякі інвестори сподіваються, що літній сезон поїздок скоротить надлишкові запаси і тим самим обмежить подальше падіння цін.
Перспективи для України та прогноз на найближчий час
У сфері експертних оцінок переважає думка, що нафта й надалі може дешевшати. Очікується, що у четвертому кварталі 2025 року (жовтень-грудень) ціна Brent може знизитися до 59 доларів за барель.
Цінова динаміка на світових ринках впливає й на вартість пального в Україні. За інформацією аналітиків, у короткостроковій перспективі ціни на бензин можуть як знизитися, так і зрости. Засновник групи компаній “Прайм” Дмитро Льоушкін зазначає, що все залежатиме від котирувань нафти Brent. Якщо протягом кількох тижнів ціна залишатиметься поблизу позначки 62 долари за барель, літр бензину на українських автозаправках може подешевшати приблизно на 2 гривні. У разі повернення котирувань до 70 доларів за барель, очікується зростання вартості бензину на 1 гривню за літр.