Світові ф’ючерси на кавові зерна близькі до рекордних максимумів

Світові ф’ючерси на кавові зерна близькі до рекордних максимумів
Фото: з відкритих джерел

Екстремальні температури та посухи у Південно-Східній Азії, де розташовані другий та третій за величиною виробники кавових зерен у світі, призвели до зниження врожаїв. Падіння постачання бобів має наслідки не тільки для повсякденного життя, але і для доходів компаній. Про це повідомляє Financial Times, пише УНН.

“Спочатку шоколад, тепер кава – постачання предметів першої необхідності сучасного життя скорочуються через мінливий клімат”, – вказує видання.

Як повідомляється, хвиля спеки у В’єтнамі, другому за величиною у світі виробнику бобів, може скоротити виробництво на цілу п’яту частину цього року до вересня, порівняно з прогнозом Міністерства сільського господарства США. Очікується, що експорт із Індонезії, третього за величиною виробника, також знизиться з тих самих причин, що ознаменує спад другий рік поспіль.

У результаті, як повідомляється, світові ф’ючерси на кавові зерна близькі до рекордних максимумів. Ціни на лондонські ф’ючерси на каву робуста, світовий еталон, за останній рік зросли більш ніж на 50 відсотків і становили приблизно 3500 доларів за тонну.

Видання вказує, що чекати на швидке повернення до нормального життя не варто. “Після рекордно низького врожаю минулого року в Азії деякі фермери перейшли з кави на такі культури, як каучук, які легше виробляти в теплішу і вологішу погоду”, – пояснили у публікації.

При цьому зауважується, що зараз особливо невдалий час для підприємств, пов’язаних із кавою. Споживання у країнах Південно-Східної Азії різко зросло, причому попит лише в Індонезії за останнє десятиліття збільшився вдвічі. У Китаї споживання зросло більш ніж на 130 відсотків, про що свідчить експоненційне зростання кав’ярень. Наразі країна лідирує у світі за кількістю мереж кав’ярень, випереджаючи США. Luckin Coffee, китайська відповідь Starbucks, має понад 16 000 точок, обсяг продажів яких минулого року становив $3,5 млрд.

Продукція з Бразилії, найбільшого виробника арабіки, має великий попит: за перші два місяці цього року експорт до Китаю зріс на 160 відсотків. Експорт до Японії також збільшився майже вдвічі.

“Обмежений ринок і мало альтернатив означають, що дефіцит з боку виробників із Південно-Східної Азії швидко знизить прибуток підприємств, пов’язаних із напоями та кавою”, – вказує видання.

Цей сектор роздрібної торгівлі в Азії, як зазначається, уже показав слабкі результати. У Японії, наприклад, акції харчової групи Ajinomoto, материнської компанії Ajinomoto AGF, яка виробляє розчинну каву, та Ito En, японської компанії з виробництва напоїв, яка керує спеціалізованими кав’ярнями в Японії, значно відставали від ширшого індексу Nikkei 225 за останній рік.

“Це погана новина для любителів кави у всьому регіоні. Ці компанії не мають іншого вибору, окрім як перекласти витрати на споживачів”, – підсумовується у публікації.

Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovi-fyuchersy-na-kavovi-zerna-blyzki-do-rekordnyh-maksymumiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати