Tempo950x100

Tempo300x100

Світові поставки рису можуть зіткнутися з труднощами через потенційні плани Індії 

Світові поставки рису можуть зіткнутися з труднощами через потенційні плани Індії 
Фото: з відкритих джерел

Індія, найбільший у світі постачальник рису, може продовжити експортне мито на пропарений рис (рис парбоїлд) у межах зусиль зниження продовольчої інфляції напередодні національних виборів, крок, який може обмежити світові поставки і відправити ціни на нові піки, повідомляє Bloomberg, пише УНН.

За словами людей, знайомих із питанням, уряд прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, який балотуватиметься на третій термін на виборах, що відбудуться у першій половині цього року, розглядає можливість збереження експортного мита на рівні 20%. Пропозиції про заборону експорту пропареного рису не надходило, заявили джерела. Наразі термін дії мита спливає 31 березня.

Будь-який такий крок може сприяти зростанню базових цін на азіатський рис, які коливаються поблизу 15-річного максимуму після того, як Індія почала обмежувати продаж ключових сортів у 2023 році. Це було б поганою новиною для деяких країн Західної Африки та Близького Сходу, які покладаються на цю південноазіатську країну у більшості своїх потреб в основних продуктах харчування, вказує видання.

За даними уряду, загальний експорт рису з Індії впав на 29% порівняно з роком раніше до 12,3 млн тонн у період з 1 квітня по 21 січня. Поставки пропареного рису за цей період впали на 6,5% до 5,8 млн тонн.

Пропарений рис, частку якого до введення обмежень припадало близько 30% загального експорту Індії, є результатом процесу, що включає часткове кип’ятіння рису-сирцю перед помолом, щоб підвищити його харчову цінність і змінити текстуру приготовленого рису. У 2022-2023 роках частка цієї південноазіатської країни у світовій торгівлі рисом становила близько 40%.

Перегляди: 19
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovi-postavky-rysu-mozhut-zitknutysya-z-trudnoshhamy-cherez-potenczijni-plany-indiyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  22 Лютого

  Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

  Микола Сольський обговорив з румунським колегою транзит української агропродукції

  Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

  Danone планує продати бізнес у рф підприємцю, пов’язаному з небожем Кадирова

  Програма USAID АГРО надасть 5,6 млн грн на втілення проєкту із запобігання корупції в сфері земельних відносин

  Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів

  Мінагрополітики розпочало роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва

  Супермаркети оновили ціни на яблука, груші та виноград

  Чернігівська агрофірма будує елеватор на 30 тисяч тонн

  Україна продала м’яса за кордон на $892 млн: основні покупці

  БІЛЬШЕ НОВИН