Світовий банк оцінив можливі наслідки зміни клімату для агросектору України

Світовий банк оцінив можливі наслідки зміни клімату для агросектору України
Фото: з відкритих джерел

До середини XXI століття під впливом різних чинників, зокрема й зміни клімату, знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур України.

Такий прогноз надали у Світовому банку.

“До середини століття внаслідок різних чинників, зокрема й зміни клімату, спостерігатиметься зниження врожайності основних сільськогосподарських культур України, в тому числі ячменю, кукурудзи та соняшника. Проте врожайність озимої пшениці на півночі та північному заході України до 2050 року може зрости на 20-40 відсотків у порівнянні з 2010 роком”, – йдеться в повідомленні.

Також прогнозується, що значно скоротяться площі, придатні для вирощування ялини, бука, сосни та дуба – ключових порід деревини в Україні. Зі зміною клімату, ймовірно, зростатиме загроза лісових пожеж і значного поширення деяких видів комах.

“Температура може підвищитися на понад 4°C до кінця XXI століття, при цьому зима буде вологішою, а літо – сухішим, зі значними коливаннями в різних регіонах України. Прогнозується, що до кінця століття в південному степу буде різке щорічне збільшення кількості тропічних ночей і спекотних днів. Підвищення температури влітку може призвести до спеки та посилення посушливості на півдні та сході України. Прогнозується, що навіть з деякими заходами щодо пом’якшення клімату кількість морозних днів і ночей у південному регіоні зменшиться”, – зазначають у Світовому банку.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 21
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovyj-bank-rekomenduye-ukrayini-posylyty-robotu-ukrgidrometczentru-ta-ugmi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати