Світовий ринок пшениці стабілізувався після двох років війни в Україні

Світовий ринок пшениці стабілізувався після двох років війни в Україні
Фото: з відкритих джерел

Згідно з оцінками експертів Hedgepoint Global Markets, два роки після початку війни між росією та Україною, яка майже обвалила світовий ринок пшениці, показники її пропозиції стабілізувалися. Це свідчить про те, що ринок, найімовірніше, не зіткнеться з дефіцитом цієї продукції.

Про це повідомляє DatamarNews.

За очікуваннями аналітика зернового ринку та макроекономіки Hedgepoint Global Market Алефа Діаса, до стабілізації ситуації призвели кілька факторів, зокрема збільшення постачання пшениці з росії та України.

Експерт зауважив, що, починаючи з 2021/22 МР, росія виробляє понад 90 млн тонн пшениці щорічно, і прогнози на 2024/25 МР вказують на врожай майже в 94 млн тонн. Також за цей період країна значно збільшила експорт і, ймовірно, поставить на ринок 50 млн тонн пшениці в поточному сезоні.

«Другий фактор – це показники врожаю пшениці в Україні. Площі під пшеницю зменшилися з 7,4 млн га (останній сезон перед війною) до 5,1 млн га у 2023/24 МР. Попри зменшення площ, урожайність побила рекорд у цьому сезоні, досягнувши 4,6 т/га, що значно перевищує 3,8 т/га попереднього МР. Україні вдалося підвищити продуктивність навіть із меншою кількістю добрив, оскільки погода була надзвичайно сприятливою для посівів», – зазначив Діас.

Ще однією причиною зниження цін є те, що Україна продовжує активно експортувати через порти Чорного моря. Крім того, значна частина пшениці та інших зернових експортується через порти на ріці Дунай.

З урахуванням поліпшення умов для експорту USDA підвищив свій прогноз щодо експорту української пшениці у 2023/24 МР до 15 млн тонн, що на 7,1% більше, ніж оцінка січня.

Джерело: Mind 

Перегляди: 30
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovyj-rynok-pshenyczi-stabilizuvavsya-pislya-dvoh-rokiv-vijny-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати