Свиноферма на Рівненщині залишилася без догляду

Свиноферма на Рівненщині залишилася без догляду

Ферму на кілька десяток свиней у 2016 році створило керівництво Рівненського обласного фонду підтримки індивідуального будівництва на селі – як філію фонду, що, у свою чергу, підпорядкований ОДА. У 2017 році на ферму було закуплено свиней, а наприкінці 2018-го вони фактично залишилися без догляду, принісши лише збитки бюджету, пише rivnepost.rv.ua.

Нагадаємо, що фонд видає дешеві кредити на будівництво, добудову та утеплення будинків у селі, а також кредити для фермерів. Керівник фонду Володимир Пашковський у 2016 році вирішив створити свиноферму, яка, за задумом, мала б заробляти гроші для фонду.

Відповідно до законодавства, фермери можуть гасити борг за кредити не лише грішми, а й товарами, наприклад, зерном або цукром. За рахунок таких «погашень» синоферму і планували утримувати.

Директором «філії» фонд призначив Аполлінарія Сокотуна, чию ферму взяли в оренду для розведення свиней. Окрім того,т п.Сокотун був позичальником фонду і частину свого кредиту також повертав сільгосппродукцією.

З квітня фонд припинив фінансувати утримання свиноферми – і звідти почали звільнятися працівники. А конфлікт між директором фонду та директором філії, тобто ферми, загострився. Директор фонду Володимир Пашковський звинуватив керівника свиноферми у тому, що той не звітував та підмінив поросят. Мовляв, весною 2018-го року свиней зважили, але замість великих кабанів, які б мали вирости за понад півроку, застали у хліві поросят.  

У грудні Аполлінарій Сокотун також звільнився – і свині практично залишилися без догляду. Продавати їх поки ніхто не збирається. Та й не відомо, чи вони покриють суму збитків, завданих свинофермою. За найменшими підрахунками ОДА, це вже 200 тис. грн.

У конфлікт втрутилася Рівненська ОДА. Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко запевняє, що дозволу на створення ферми адміністрація не давала і у ситуації винен п.Пашковський. Останній же звинувачує ОДА у «покриванні злочинів».

“Ситуація дуже критична. З квітня фонд припинив фінансувати оплату послуг філії, зокрема зарплати для мого батька та свинарів, один з яких – учасник АТО. Тому вони і звернулися до управління Держпраці з проханням провести перевірку. І управління надіслало фонду припис, що залучати працівників на довготривалий термін по цивільно-правовій угоді законодавство забороняє. Керівник філії на цивільно-правовій угоді – це нонсенс. На фонд наклали штраф і було арештовано його рахунки. А працівники філії подали до суду з вимогою повернути невиплачені зарплати (за місяць – близько 10 тис. грн)”, – каже син вже звільненого директора острозької філії Віталій Сокотун, який від імені батька розповів, що наразі відбувається на фермі.

Тепер жодного працівника на філії немає. У грудні звільнився і батько, втомившись постійно писати листи з проханням дати кошти на корми, на зарплати, на лікування та профілактичні засоби для свиней. Жодної відповіді фонд не надсилав. Про бездіяльність голови фонду Пашковського батько повідомив Рівненську ОДА у листопаді. В ОДА скликали нараду, з якої Пашковський, коли почали говорити про свиноферму, демонстративно вийшов, хоча він сім місяців вмовляв батька взятися за вигодовування свиней.   

Зараз за свинями ще приходить чисто по-людськи дивитися свинар з села, а мій батько виділяє якусь продукцію на їхнє утримання, щоб свині хоча б з голоду не вмерли.  

Фонд мав або затвердити штатний розпис, дати філії печатку та дозвіл здійснювати господарську діяльність самостійно, закуповуючи корми та продаючи свиней. Або ж ліквідувати філію. Але нічого з цього правління фонду не робить. До сліз образливо. Я вже думав писати заяву на Пашковського, аби його притягнули до відповідальності за знущання над тваринами. Але на жаль, законодавець не включив свиней до переліку тварин, за жорстоке поводження з якими передбачена відповідальність.  

“Не думаю, що мій батько, заслужений фермер, та свинар, учасник АТО (звільнився незадовго після того, як фонд припинив виплачувати зарплати), обдурювали б державу, замінюючи свиней, як у цьому звинуватив Пашковський. Мангали – порода, яка повільно росте взимку, ще й у неопалювальному приміщенні, тому коли Пашковський приїздив зважувати свиней, і застав їх невеликими. На літо вони виросли. Окрім того, варто розуміти, що закуплені у 2017-му були не тільки поросята, а й свиноматки, які дали нове поголів’я. Його, можливо, і важили. Наразі розслідування ще триває, але думка Пашковського не підтверджена ні фактами, ні свідченнями”, – зазначає  Віталій Сокотун

Зараз на фермі є 69 свиней, але варто розуміти, що вони тепер виживають. Окрім того, свиней більше року тримати не потрібно – вони не ростуть, лише харчі переводять. На 30 свиней вже є покупці, але фонд не дає дозволу на продаж.

 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svynoferma-na-rivnenshchyni-zalyshylasya-bez-dohlyadu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати