Амарант як сировина: метан у біогазі збільшується в 9 разів

Дослідження, проведені виробниками амаранту, показали, що використання цієї культури в процесі виробництва біогазу може значно підвищити рівень метану в отриманому продукті.
Про це розповідає AgroReview
Президент ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» Олександр Дуда поділився цими результатами під час експертної дискусії на тему «Перспектива використання вегетативної маси амаранту у відновлюваній енергетиці». Він зазначив:
«Додавання амаранту в субстрат сприяє ефективнішому розкладанню сировини, вихід метану збільшується у 9 разів. Збродження бурякового жому, наприклад, із умістом амарантової сировини, також демонструє ефект — вміст метану зростає у 17 разів за однакового виходу біогазу в контролі та досліді. Амарант є універсальним активатором бродіння — не лише метанового, а й спиртового, і оцетокислого», — зазначив Олександр Дуда.
Крім того, він розповів про проведені дослідження в Словаччині, що стосувалися використання амаранту для виробництва біогазу. Результати показали, що виробництво біогазу з амарантового силосу має численні переваги, зокрема завдяки високим урожаям цієї культури порівняно з іншими. Щириця також не є особливо вимогливою до добрив і пестицидів, що сприяє зниженню виробничих витрат.