Чехи виростили з водоростей та клітин дешеве м’ясо для гамбургерів
Чеський харчовий технологічний стартап Mewery представив гамбургер із суміші культивованої свинини та клітин мікроводоростей.
Інновація знаменує собою нову віху в секторі культивованого м’яса, оскільки це означає появу більш етичних та екологічно чистих м’ясних продуктів за нижчою собівартістю, ніж інші продукти з культивованого м’яса.
Це 1,5 мільярда тварин на рік, говорить Роман Лауш, засновник компанії.
«Наша мета — спробувати різко зменшити ці цифри», — заявив він.
За його словами, гамбургер Mewery перевершує смак традиційних рослинних гамбургерів.
Розробку було продемонстровано під час культурного заходу в Чехії, де переважна більшість відвідувачів — понад 90% — висловили бажання скуштувати новинку. Але згідно з правилами ЄС, публічні дегустації культивованого м’яса заборонені. Також ЄС досі не схвалив будь-яке культивоване м’ясо для продажу.
Mewery може допомогти це змінити, вважає Лауш. «Ми працюємо з урядом Чехії над можливістю проведення дугутацій вже наступного року», – сказав він.
Mewery запустили у 2020 році за підтримки американського акселератора Big Idea Ventures. Запатентована технологія компанії замінює потребу у фетальній сироватці великої рогатої худоби (FBS), яка зазвичай використовується для вирощування клітинних культур, використанням сконструйованих факторів росту мікроводоростей для стимуляції росту клітин ссавців.
Стартап продемонстрував ефективність свого передового методу на прототипі свинини та мікроводоростей ще минулого лютого. Mewery стверджує, що їх технологічний процес скорочує витрати до 70% порівняно з традиційними методами FBS, роблячи вирощене в лабораторії м’ясо більш конкурентоспроможним у порівнянні з м’ясом тварин.