Диджиталізація в агросекторі України: тенденції та рівень цифровізації у 2025 році

Диджиталізація стала критично важливою для аграрного бізнесу України, охоплюючи не лише великі підприємства, а й малий та середній бізнес. На сьогодні впровадження систем управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM) суттєво відрізняється залежно від розміру компанії: близько 50-60% великих компаній вже інтегрували такі системи, тоді як середній бізнес демонструє 30-40% впровадження, а малий — лише 10%.
Про це розповідає AgroReview
Ключові фактори впровадження цифрових технологій
Під час панельної дискусії «Цифрова трансформація аграрного бізнесу: тренди, виклики, можливості» експерти цифрових рішень звернули увагу на те, що сьогодні автоматизація та диджиталізація не є питанням вартості, а радше розуміння вигоди для бізнесу. Андрій Смаль, засновник компаній ІtUa та SAPRIT, зазначив:
«такі дані ми маємо не через обсяги бізнесу, а через розуміння того, що не така вже й велика ціна за ці інструменти, як цінність саме автоматизації та диджиталізації процесів, які набагато спрощують роботу».
Рівень цифровізації та перспективи розвитку
За інформацією Богдана Круглика, СЕО компанії FRENDT, використання даних з GPT-чату та власних досліджень засвідчує, що наразі рівень цифровізації в агросекторі України сягає 35%. Серед великих агрохолдингів цей показник становить близько 15%, а в середньому та малому бізнесі — 20%. Провідний тренд останніх років — зростання уваги до автоматизації, що сприяє ефективнішому управлінню ресурсами та зниженню витрат.
Богдан Круглик також підкреслив, що українські агропідприємства здебільшого впроваджують окремі елементи точного землеробства замість комплексних систем, що свідчить про поступове, але невпинне впровадження інноваційних технологій у галузі.