Площі посівів сої в Європі залишаються на історично високому рівні

В 2025 році країни Європейського Союзу планують дещо зменшити посівні площі під соєю, що складе приблизно -5%. Проте ці показники залишаться на історично високому рівні після рекорду, зафіксованого минулого року. Про це інформує прес-служба Асоціації «Дунайська Соя».
Про це розповідає AgroReview
«Соєва галузь в ЄС продовжує демонструвати тверду прихильність принципам сталості та регіонального походження», – зазначив Виконавчий Директор Асоціації Володимир Пугачов.
В Україні, яка є ключовим постачальником сої в Європі, аналітики прогнозують потенціал до рекордного врожаю в цьому році, з огляду на площі, які можуть скласти від 2.3 до 2.5 млн гектарів (порівняно з 2.6 млн гектарів у 2024 році), а також очікується підвищення валового збору на 2% у порівнянні з минулим роком.
Фактори, що впливають на соєву галузь
Асоціація «Дунайська Соя» підкреслює, що вітчизняним виробникам і переробникам сої слід враховувати низку важливих факторів, які можуть вплинути на галузь в поточному сезоні:
- зростаючий інтерес до не-ГМ сої, вирощеної відповідно до європейських стандартів;
- збільшення попиту на рослинні замінники тваринних білків у харчовій промисловості;
- адміністративні вимоги імплементації регламенту ЄС 2023/1115, що стосується захисту лісових територій, включаючи простежуваність, підтвердження знеліснення ділянок після 2020 року та легальність вирощування сої.
Обмеження у виробництві
Серед обмежувальних чинників, які можуть вплинути на виробництво сої в європейських країнах у 2025 році, виділяються дефіцит продуктивної весняної вологи та наявність якісного посівного матеріалу, що стало наслідком посушливих умов у багатьох регіонах минулого року.
Обговорення подальшого розвитку зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні відбудеться на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка запланована на 24 квітня в Києві. Запрошуються всі бажаючі приєднатися до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!