Українські IT-рішення та штучний інтелект покращують прогнозування врожаю бавовни у Техасі

Бавовна залишається життєво важливою культурою для аграрного сектору Техасу та Сполучених Штатів. Однак останніми роками фермери Техасу стикаються з серйозними викликами: кліматичні зміни, екстремальні погодні явища, посухи, бурі й нашестя шкідників дедалі частіше призводять до втрат урожаю та економічних збитків. Зокрема, у 2022 році штат зазнав найгіршого врожаю бавовни за останні роки, а економічні втрати перевищили 2 мільярди доларів. На території High Plains, яка забезпечує понад дві третини всієї бавовни штату, рівень відмови від збору врожаю сягнув 68%, а загальний обсяг виробництва впав на 53% порівняно з середнім показником за п’ять років.
Про це розповідає AgroReview
Виклики прогнозування врожаю: нестача даних і вплив клімату
Фермери Техасу все частіше відмовляються від вирощування бавовни через підвищення температур і непередбачувані кліматичні умови. За даними Texas A&M AgriLife Extension, у червні минулого року площі під бавовною скоротилися на 450 тисяч акрів, що складає зниження на 7%, а рівень покинутих угідь становив 39%. Бавовна чутлива до змін погоди, особливо до посух, повеней і різких температурних коливань, які можуть повністю знищити врожай. Поширеними залишаються й нашестя шкідників, таких як бавовникові довгоносики, попелиці та білокрилки, що значно знижують якість та кількість урожаю. Водночас нерегулярне зрошення та різноманітність ґрунтів на полях додають складності для точного прогнозування. Додатковою проблемою є недостатня системність у зборі даних, що ускладнює створення достовірних прогнозів та ефективне використання ресурсів.
“Недостатня системність у зборі даних також ускладнює точне передбачення. Згідно з даними EOS Data Analytics (EOSDA), компанії з українським корінням, яка спеціалізується на рішеннях супутникової аналітики в аграрній сфері, відсутність локалізованих даних і фрагментарність історичних записів можуть значно знижувати точність прогнозів, спричиняючи фінансову нестабільність і неефективне використання ресурсів”.
Впровадження супутникової аналітики та штучного інтелекту
В умовах нових викликів аграрії Техасу звертаються до сучасних технологій. Українська компанія EOS Data Analytics ініціювала пілотний проєкт з прогнозування врожаю бавовни у штаті, використовуючи супутникові дані, історичну статистику, агрокалендарі та штучний інтелект. Завдяки інтеграції супутникових спостережень і алгоритмів машинного навчання, EOSDA створила модель, яка допомагає фермерам приймати зважені рішення щодо зрошення, обробки ґрунтів та боротьби зі шкідниками, скорочує витрати ресурсів та підвищує стійкість до погодних ризиків. Такий підхід дозволяє формувати реалістичні прогнози для логістики, переробки та експорту, а також значно підвищує точність і своєчасність оцінки стану посівів.
Особливо цінним для фермерів є те, що сучасні рішення допомагають компенсувати нестачу історичних даних. EOSDA поєднує супутникові знімки в реальному часі, історичні погодні дані та агрохімічну інформацію, що гарантує комплексний підхід до моніторингу й аналізу стану полів.
EOS Data Analytics — глобальний постачальник супутникової аналітики для аграрного та лісового секторів, здатний створювати рішення для 22 галузей. Компанія, яка входить до космічної групи Noosphere, заснованої Максом Поляковим, працює з 2015 року та співпрацює з урядовими, комерційними й науковими організаціями. У січні 2023 року EOSDA запустила свій перший супутник дистанційного зондування Землі EOS SAT-1 за допомогою ракети Falcon 9 компанії SpaceX із космічної станції на мисі Канаверал у Флориді. Супутник, створений Dragonfly Aerospace і обладнаний двома камерами DragonEye, забезпечує високу роздільну здатність зображень і може щоденно охоплювати до 1 млн км², що дозволяє отримувати детальні карти стану полів у реальному часі.