Українські вчені створюють екологічний бетон для 3D-друку із відходів руйнувань

Українські науковці у співпраці з колегами зі США та Польщі розробляють інноваційну бетонну суміш для 3D-друку, яка базується на використанні уламків зруйнованих споруд як вторинної сировини. Такий підхід дозволяє не лише зменшити негативний вплив на довкілля, а й сприяє ефективній і стійкій відбудові житлової та інфраструктурної нерухомості.
Про це розповідає AgroReview
Використання промислових і сільськогосподарських відходів у будівництві
Окрім уламків будівель, у бетонну суміш додаватимуть різноманітні промислові та сільськогосподарські відходи. Науковці планують створити нову рецептуру бетону та впровадити технологію, яка буде використовуватися для спорудження як цивільних, так і військових об’єктів у трьох країнах — Україні, Польщі та США. Проєкт розраховано на два роки, і його основна мета — забезпечити відновлення житла та інфраструктури за допомогою швидких, доступних і стійких будівельних рішень.
Масштаби руйнувань і переробки будівельних відходів
У Дніпропетровській області вже організовано спеціальні майданчики для тимчасового зберігання будівельних відходів, куди вивезено понад 13 000 тонн уламків. За оцінками експертів, загальний обсяг таких відходів у регіоні перевищує 150 000 тонн. Від початку повномасштабної війни в області було частково пошкоджено або повністю зруйновано понад 6 500 цивільних об’єктів.
«Особливість розробки – використання уламків зруйнованих споруд як вторинної сировини, що сприятиме екологічній та ефективній відбудові».