Виробництво біоетанолу з амаранту: з 1 га – 4 тис. л

В Україні основними сировинами для виробництва біоетанолу є кукурудза, пшениця та меляса. Однак, розширити спектр сировини для цього процесу можна завдяки сільськогосподарським культурам, таким як цукрове сорго, амарант і топінамбур, які мають меншу собівартість вирощування та широкий спектр можливостей для переробки.
Про це розповідає AgroReview
Перспективи використання амаранту
Про це розповів президент ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» Олександр Дуда під час експертної дискусії на тему «Перспектива використання вегетативної маси амаранту у відновлюваній енергетиці». За його словами, «за експертними даними, вихід біоетанолу з 1 га амаранту становить 4 тис. л. Лідерами є цукрове сорго та цукровий буряк, вихід біоетанолу з 1 га цих культур — 6 тис. л. Собівартість вирощування сировини амаранту для виробництва біоетанолу складає понад 15 тис. л/га, а, наприклад, цукрового буряку — 60 тис. л/га».
Користь від відходів виробництва
Фахівець також акцентував увагу на тому, що з амаранту можна виробляти не лише біоетанол, але й комбікорми, целюлозу та гранульовані паливні пелети. Важливою складовою є й відходи газогенерації (дигестат), які є цінним добривом. Їх внесення на поля сприяє відновленню та поліпшенню стану ґрунту.