Як цифрові технології підвищують прибутковість аграріїв та ефективність поля

У компанії FRENDT розробили інноваційний продукт, який надає надточні цифрові дані щодо опадів на рівні окремого поля. Метою цієї технології є максимальне управління кожним гектаром, а в перспективі — розкриття потенціалу навіть окремої рослини в найближчі 3–5 років.
Про це розповідає AgroReview
Цифрові технології для контролю витрат і прибутків
Один із ключових викликів для сучасних аграріїв — визначення та обрахунок чистого прибутку в межах поля, що стає можливим завдяки ефективному розподілу товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ). Про це розповів генеральний директор компанії FRENDT Богдан Круглик під час панельної дискусії «Цифрова трансформація аграрного бізнесу: тренди, виклики, можливості».
Роль цифрових даних і діджиталізації в агробізнесі
Богдан Круглик акцентував на важливості акумуляції даних, таких як розподіл вологи по полю, вибір відповідних добрив і засобів захисту рослин. Зібрані цифрові дані дозволяють аграріям приймати обґрунтовані рішення щодо розподілу ресурсів і адаптації до кліматичних змін.
«Щоб ефективно розподіляти ТМЦ, слід накопичувати дані: про вологу (як вона розподілилася в межах поля), щоб надалі правильно прийняти рішення, про добрива (які обрати), про ЗЗР (яку систему захисту використати). Варто слідкувати за кліматичними умовами, до них потрібно пристосовуватися» — зауважив Богдан Круглик.
За словами Круглика, ключова перевага діджиталізації полягає у допомозі фермерам збільшити дохідність виробництва. Всі цифрові інструменти спрямовані на підвищення результативності роботи аграрія та оптимізацію використання ресурсів на полі.