У Мінекономіки оцініють тіньовий ринок землі у 70 млрд грн

У Мінекономіки оцініють тіньовий ринок землі у 70 млрд грн
Фото: з відкритих джерел

Обсяг тіньової оренди сільськогосподарських земель в Україні, за оцінками різних експертів, становить від 20 до 70 млрд грн.

Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи з детінізації економіки.

“Щодо питання земельних відносин в законодавчому полі та за його межами, то обсяг тіньової оренди, за оцінками різних експертів, сягає від 20 до 70 млрд грн щорічно. Найбільша проблема виникає із землями комунальної власності, значна частина яких ще не внесена до Державного кадастру України”, – йдеться в повідомленні.

Учасники робочої групи визнали за необхідне розробити заходи з удосконалення обміну інформацією між різними гілками влади, які адмініструють процес, та посилення контролю.

Були також обговорені питання детінізації в спиртовій, та лікеро-горілчаній галузях, ринку пально-мастильних матеріалів, попередження діяльності нелегальних АЗС.

Так, за оцінками експертів, 40% ринку спиртової та лікеро-горілчаної продукції перебувають у тіні, від чого держбюджет недоотримує близько 10 млрд грн щороку.

Голова робочої групи, перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко запропонував залучити до роботи державну установу “Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України”, аби оцінити, як встановлення мінімальної роздрібної ціни (МРЦ) впливає на рівень тінізації ринку, та розробити пропозиції стосовно підтримки легальних виробників.

Також були озвучені пропозиції до правоохоронних органів розробити заходи з підвищення ефективності запобігання порушень у цьому секторі.

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/tinova-orenda-silgospzemel-v-ukrayini-mozhe-syagaty-%E2%82%B470-milyardiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
1