182818
178171

Томати без кісточок виростили японські вчені

Кісточки в томатах заважають готувати сік чи пасту, різні страви. Утім, ця проблема може бути вирішена, адже японські вчені створили томати без насіння, повідомляє SEEDS.

Згідно з результатами дослідження, опублікованого в науковому журналі Scientific Reports, новий тип рослин можна вивести шляхом спрямованої модифікації генів за допомогою системи CRISPR/Cas9. Спроби культивації томатів без насіння робили і раніше, утім вони не давали стовідсоткового результату, а сам процес виведення рослин коштував досить дорого. Нова технологія дозволяє робити це дешевше та ефективніше.

Модифіковані томати не потребують запилення. Розмножувати нову рослину можна за допомогою “живців”. Цей процес вимагає більше часу та ресурсів, ніж традиційне висівання насіння. Утім розсадження томатів можна автоматизувати.В Україні збережеться тепла дощова погода

Погода в Україні найближчим часом буде нестабільною та періодично дощовою. Дощів буде багато: теплих, нетривалих, часто грозових, іноді сильних, інколи невеликих дрібних. Але червневі дощі - запорука гарного врожаю. Крім того, дощі полегшують стан людей, які страждають на алергію. Алергію в червні може викликати цвітіння жита, подорожника, щавлю. Ще один плюс дощів - вони очищають повітря від хімічних та мікробних забруднень.

За прогнозом Sinoptik.ua, 13-14 червня холодний фронт на недовгий час зайде на територію країни та знизить температуру повітря в залежності від регіону на 3-7 градусів.

У західній частині України 11-12 червня гримітимуть грози, денна температура до +23° С. Уникне дощової погоди тільки Закарпаття. 13-14 червня стане значно холодніше, до +17° С вдень. Грози залишать регіон, на зміну прийдуть невеликі дощі. Похолодання буде короткочасним.

На півдні країни 11-13 червня дуже тепло, дощитиме. Грози повільно відступають. В Одесі ймовірність дощу в суботу невелика. 14 червня, у понеділок, температура повітря стане нижче, дощі  литимуть знову. Найтеплішою з 11 по 13 червня буде Херсонська область, до +27° С. Безхмарний день в суботу у Миколаєві. Температура Чорного моря біля Одеси +16.2° С, Азовського біля Бердянська +20.8° С

На сході України 11-13 червня температура повітря до +24° С. У понеділок може бути невелике похолодання. З п'ятниці по понеділок у східних областях весь час, з різною періодичністю та інтенсивністю, йтимуть дощі. Вітер буде південних напрямків, слабкий до помірного. Погода в ці дні вередлива, парасольку бажано весь час носити з собою.

У центральній Україні 11-12 червня температура повітря до +24° С, у Полтавській області до +21° С. 13-14 червня температура повітря знизиться, особливо різко похолоднішає у Вінницькій області. Звичайно, дощі, як і всюди в Україні, теж пройдуть. Може бути приблизно така модель погоди: вранці сонце, трохи хмарно, тепло, може бризнути дощем; вдень знову сонячно, налетіли хмари, гроза; ввечері - дощу немає, температура як вранці, трохи парить.

У Північних областях країни в п'ятницю денна температура повітря +21...+23° С, в суботу до +25° С. У неділю та на початку тижня очікується зниження температури на кілька градусів. Часом йтимуть дощі, інтенсивніші очікуються у неділю.

У Києві п'ятнична погода буде дуже мінлива: то сонце, то дощ, то гроза, то похмуро, то ясно. Температура вдень становитиме +22...+23° С. У суботу ймовірність опадів невелика, вдень температура буде до +24° С. У неділю стане прохолодніше на 3-5 градусів, дощів буде більше, але й сонечко в цей день теж з'явиться. Погода у понеділок буде мало відрізнятися від погоди у неділю.

 

 Світ побачив перший український рослинний стейк

Європейсько-українська компанія Green Go (GG) випустила перший рослинний стейк GreenBeefSteak українського походження.

Продукт розроблений з додаванням тільки рослинних інгредієнтів: питної води, соєвого білка, кукурудзяного крохмалю, пшеничного білка, соняшникової та кокосової олії, харчової солі, емульгатора целюлозної камеді, харчових волокон, дріжджового екстракту, глюкози, рідкої карамелі, бурякового соку, ферментованого рису, лимонної кислоти і веганського ароматизатора смаженого м’яса.

В одній порції GreenBeefSteak – 160 грамів рослинного м’яса. GG також постаралися автентично повторити «мармуровість» натуральної яловичини «преміального рівня».

Green Go заявляють, що їх стейк найближчим часом буде доступний в меню обраних ресторанів по всій Україні. Втім, точна дата і назви закладів, так само як и вартість продукту, поки невідомі.

Паралельно зі стартом виробництва рослинного стейка, бренд планує запустити виробництво альтернативних рибних продуктів, бургерних котлет та фаршу.

Джерело: processer.media

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Податки: аграрії надали пропозиції до «антиахметівського» законопроекту

Для доопрацювання законопроекту №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» створено робочу групу, яку очолив заступник голови ВАР Михайло Сколов. Наразі аграрні асоціації напрацьовують пропозиції до документу, які згодом будуть обговорюватись в рамках робочої групи.

Експерти ВАР проаналізували законопроект та визначили ряд проблемних питань, які потребують доопрацювання, та запропонували шляхи їх вирішення.

Проблема 1: До мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) не зараховується єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який, згідно даних ДПС за 2020 рік, складає ~485 грн на гектар оброблюваних земель (~1.7% НГО). Це у свою чергу  призведе до підвищення податкового навантаження для тих, хто працює легально, адже ставку ЄСВ доведеться сплачувати крім обов’язкового мінімального платежу.

Можливі варіанти вирішення:

Пріоритетний: встановити, що при розрахунку суми сплачених податків, для порівняння з МПЗ, до суми сплачених податків зараховується сума ЄСВ.
Або зменшити базовий коефіцієнт (ставку) МПЗ до 3,3 - максимум 4%% НГО.

Проблема 2: Проблематика завищеного НГО: застаріла методика розрахунку НГО земельних ділянок призвела, наприклад, до того, що в областях з низьким рівнем опадів, насамперед, Одеській області, НГО є завищеною та не відповідає реальній родючості ґрунтів. В результаті, навіть легально працюючі підприємства змушені будуть сильно переплачувати через неадекватно високе МПЗ.

Вирішення питання: Пропонується встановити, що НГО земельної ділянки, для розрахунку МПЗ, не може перевищувати 28000 грн (середнє НГО по країні). Обмеження діятиме до набрання чинності нової Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка повинна корелювати з реальною дохідністю земельної ділянки, та враховувати актуальну ступінь зволоження ґрунту на відміну від діючої методики.

Проблема 3: Відсутність перехідного періоду. Законопроектом пропонується встановити такі коефіцієнти МПЗ (фактично ставка податку від НГО): 0,05 –  базовий коефіцієнт, який застосовується всіма платниками податків, за виключенням ФОП – платників єдиного податку четвертої групи – половина базового коефіцієнту (0,025);

Варіанти вирішення: пропонується встановити перехідний період, впродовж якого такі коефіцієнти будуть поступово зростати:

У рази не включення ЕСВ в розрахунок МЗП. 0,02 – за 2022 рік, 0,025 – за 2023 рік, 0,03 – за 2024 рік, 0,035 – з 2025 року.
У рази включення ЕСВ в розрахунок МПЗ. 0,035 – за 2022 рік, 0,04 – за 2023 рік, 0,045 – за 2024 рік, 0,05 – з 2025 року.
Для ФОП – платників єдиного податку четвертої групи половина коефіцієнту який діє з 2025 року.

Проблема 4: МПЗ розраховується окремо для кожної компанії. В результаті, в структурах, де основний штат співробітників оформлений на головну компанію, можуть виникнути доплати на дочірніх підприємствах, хоча загальна сума сплачуваних податків буде перевищувати МПЗ.

Вирішення: Пропонується, за заявою платника, розраховувати МПЗ та суму сплачених податків сукупно за всі компанії та ФГ для юр. Осіб, 51% або більше уставного фонду яких належить одній юридичній або фізичній особі. А також ФГ, в якому засновником є та ж сама фізична особа.

Проблема 5: Проблематика розрахунку МПЗ для земельних ділянок які перебувають у власності юридичних осіб, або орендовані не у фізичних осіб.

Для земель які орендуються у держави, громад, юридичних осіб або знаходяться в приватній власності юридичної особи, а отже немає сплати ПДФО з орендної плати, розмір МПЗ встановлюється на загальному рівні. Це веде до того, що легально працюючі підприємства будуть змушені доплачувати до бюджету більше того, що вони повинні платити за законом.

Варіанти пропозицій ГС ВАР:

підтримати встановлення однакового рівня МПЗ для всіх с/г земель, незалежно від того, кому вони належать, як стимул для нарощування в майбутньому видів с/г виробництва з високим рівнем доданої вартості і зарплатних фондом: тваринництво, овочівництво, садівництво, ягідництво. Вимагати, щоб орендна плата не зараховувалася до МПЗ для державних і комунальних земель, як і для приватних.
встановити, що при розрахунку суми сплачених податків, для порівняння з МПЗ, до суми сплачених податків зараховується 19,5% від орендної плати за державні та комунальні землі, я також землі, які орендовані у юридичних осіб.
зменшити МПЗ на 50% для всіх с/х земель, які не належать фізичнім особам: орендовані у юридичних осіб, а також у держави та громад.

Проблема 6: Зарахування до суми сплачених податків, при порівнянні з МПЗ, лише частини податку на прибуток, яка виникає внаслідок ведення аграрного бізнесу. Такий підхід потребує поділ фінансового результату компанії на пов'язаний та не пов'язаний з аграрним виробництвом.

Вирішення: пропонується надати можливість с/г товаровиробникам (суб’єктам господарювання, у яких частка реалізація с/г продукції та послуг складає більше 75% сукупного обсягу реалізації) зараховувати до суми сплачених податків, при розрахунку МПЗ, всієї суми сплаченого податку на прибуток.

Проблема 7: Проблематика завищеного МПЗ для земельних ділянок, переданих в емфітевзис. Законопроектом пропонується дозволити користувачам земельних ділянок, що отримали їх на підставі договору емфітевзису (вже сплатили всю суму за користування земельною ділянкою), визначати МПЗ з урахуванням частки ПДФО та військового збору, сплачених підчас здійснення виплат за такими договорами у розрахунку річної суми нарахованої амортизації на нематеріальний актив у вигляді права користування земельною ділянкою за договором емфітевзису.

Варіанти вирішення: для спрощення адміністрування МПЗ для земельних ділянок, що передані в емфітевзис (користувачі наразі не сплачують ПДФО та ВЗ з оренди), пропонується надати право відповідним платниками:

або використовувати механізм, запропонований в законопроекті №5600;
або зменшувати МПЗ на 50% для земельних ділянок, що були передані в емфітевзис до моменту набрання чинності даного законопроекту.

Проблема 8: Документ пропонує надати право органам ДПС брати у податкову заставу рухоме та нерухоме майно платника податку, у випадку оскарження таким платником податку донарахованих ДПС податкових зобов’язань у адміністративному, або судовому порядку. При цьому, обтяження майна здійснюється ДПС самостійно без звернення до суду і в сумі вартості, яка дорівнює сумі донарахованих податкових зобов’язань, які оскаржуються.

У разі прийняття таких норм, ДПС матиме право фактично довільно на власний розсуд зупиняти господарську діяльність суб’єктів господарювання, адже перевіряючий зможе неправомірно донараховувати податкові зобов’язання, а далі накласти обтяження на майно платника, у випадку оскарження таким платником рішення перевіряючого, заблокувати его господарську діяльність. При цьому, до рухомого майна відносяться не тільки пересувна техніка, а також і тварини та вироблена продукція, яку неможливо буде реалізувати через наявність податкової застави на таке майно.

Вирішення: Пропонується, у випадку оскарження платником податку ППР, надати ДПС право звертатися до суду з обґрунтованим клопотанням щодо забезпечення позову у вигляді податкової застави але лише на нерухоме майно та засоби виробництва. При цьому, необхідно зобов’язати суди розглядати такі звернення ДПС у скорочені терміни (за прикладом судових справ щодо виборчого законодавства, тощо).

Проблема 9: Законопроектом встановлюється, що не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання, діяльністю яких є:

1) розведення свійської птиці;

2) розведення та вирощування перепелів і страусів;

3) виробництво м'яса свійської птиці.

Необхідність такої норми викликана тим, що певні представники галузі птахівництва маніпулюють спрощеною системою і, маючи в користування незначний обсяг земельних ділянок, реєструють цілі птахофабрики платниками єдиного податку четвертої групи. В такому випадку вони лише сплачують невелику суму єдиного податку та фактично уникають від сплати податку на прибуток від реалізації продукції.

В той же час, існує значна кількість с/г виробників які одночасно займаються як рослинництвом і тваринництвом,  так і птахівництвом. Такі виробники, якщо вони наразі є платниками єдиного податку четвертої групи, у разі прийняття відповідного ПЗУ, будуть вимушені перелаштовувати бізнес-модель та виокремлювати все птахівництво в окремі юридичні особи.

Одночасно, існує ризик того, що, під час розгляду ПЗУ в ВРУ, обмеження щодо неможливості набуття статусу платниками єдиного податку четвертої будуть розширені не тільки на птахівників, а також і на інших представників галузі тваринництва (виробництво молока, свинини, тощо).

Вирішення питання: розраховувати для представників галузі тваринництва та птахівництва суму єдиного податку четвертої групи, який необхідно сплатити із розрахунку на одну голову живої істоти.

Ваш вибір 'Подобається'.


Верховний Суд відмовив Ostchem Фірташа у стягненні $ 300 млн з Одеського припортового заводу

Теґи: 

Про це голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

"Це остаточне рішення, яке не підлягає оскарженню. Крапка... Якщо коротко, то тепер Ostchem не зможе домогтися примусового списання 250 млн доларів боргу з ОПЗ, а тим більше - претендувати на все підприємство", - заявив він.

Сенниченко уточнив, що претензії Ostchem щодо основного боргу становили 193 млн доларів, ще 57 млн доларів пені, а також 67,7 млн доларів нарахованих відсотків.

За його словами, подання Ostchem позовів в інших країнах теоретично можливе, однак на практиці безглузде. "Домагатися стягнення боргу за рішенням арбітражу можна в тих країнах, де розміщується майно підприємства або його філії. Активи ОПЗ зосереджені в Україні й тепер захищені від такого сценарію", - пояснив він.

Сенниченко зазначив, що це дуже важливе рішення для здійснення прозорої приватизації заводу, оскільки тепер будь-який потенційний покупець може бути впевнений: його право власності на ОПЗ не зможуть оскаржити кредитори.

"Ми позбавили Ostchem можливості шантажу і будь-якого впливу на операційну діяльність ОПЗ, а значить, можливі переговори про реструктуризацію або інші угоди будуть виключно конструктивними. Новий власник зможе налагодити роботу заводу і дійти до такої угоди з Group DF, яка влаштує обидві сторони", - сказав Сенниченко.

Ostchem Holding Limited - холдингова група, що об'єднує групу хімічних підприємств, які виробляють мінеральні добрива та інші хімічні продукти. Входить до складу Group DF олігарха Дмитра Фірташа.

ПАТ "Одеський припортовий завод" виробляє хімічну продукцію та належить державі в особі ФДМ (99,5667% акцій).

Нагадуємо, у 2016 році Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма постановив стягнути з ОПЗ на користь Ostchem Holding Limited 250 млн доларів за газ, який Ostchem поставляла на завод у 2013 році.

У 2019 році Київський апеляційний суд визнав і надав дозвіл на виконання рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення понад 250 мільйонів доларів з ПАТ "Одеський припортовий завод" на користь Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа за поставки газу.

ОПЗ заперечував проти такого рішення українського суду, зазначаючи, що підприємство з середини 2018 року було зупинене і виконання рішення Стокгольмського арбітражу призведе до банкрутства і загроз техногенної та екологічної катастрофи. Крім цього, ФДМ заявляв, що укладені контракти ОПЗ та Ostchem є нікчемними. ОПЗ і ФДМ продали апеляцію до Верховного Суду.

Джерело: Економічна правда

Ваш вибір 'Подобається'.


Скільки коштує організація равликової ферми в Україні

Якщо йдеться про равликову ферму, то таке господарство окупиться вже після першого сезону, а з кожним роком обсяги виробництва і прибутки збільшуватимуться, повідомляє SEEDS.

Якщо з першого “врожаю” равликів ви хочете отримати 150 тис. гривень, то варто вкласти близько 90 тис. гривень, розповідає Сергій Ланчук, власник ферми з Кам’янця-Подільського. Гроші буде витрачено на закупівлю дощечок та побудову огорожі для облаштування ферми на відкритому ґрунті. Також варто подбати про облаштування невеликого приміщення для розведення равликів та збору ікри. Крім цього, врахуйте вартість кормів та поливу, адже равлики дуже люблять вологу і їх потрібно регулярно обприскувати.

Читайте також: Найбільша равликова ферма України скорочує виробництво

Закупівля 75 кілограмів равликів для розведення вартуватиме близько 15 тис. гривень. Сезон дозрівання равлика з малька до черевоногого товарних кондицій складає 3 – 4 місяці.

Сьогодні в Україні працює більш ніж 100 равликових ферм. Заробляють вони не лише на продажі черевоногих та їх ікри, а й на туризмі. Наприклад, квиток на екскурсію з дегустацією на фермі родини Ланчуків вартує 300 гривень.

Ваш вибір 'Подобається'.