186395

Топ виробників олії в Україні у 2020–2021 роках

У вересні-травні вказаного періоду вироблено 4,26 мільйона тонн рафінованої соняшникової олії та 588,6 тисячі тонн — нерафінованої. 

Топ-5 виробників рафінованого продукту складають:

 • ТОВ «Європейська транспортна стивідорна компанія» — доля на ринку склала 8,3% (доля на ринку у 2019–2020 МР — 7,7%);
 • ТОВ «Отпимусагротрейд» — 6,6% (доля у попередньому періоді — 6%) ;
 • ТОВ «Придніпровський ОЕЗ» (входить до складу агрохолдингу Kernel) — 6,1% (доля у попередньому періоді — 5%);
 • ТОВ «Українська Чорноморська індустрія» — 5,2% (доля у попередньому періоді — 4,6%);
 • ПрАТ «Вінницький олійножировий комбінат» (входить до структури ViOil) — 5,1% (доля у попередньому періоді — 4,3%).

До п’ятірки виробників нерафінованої олії увійшли:

 • ПрАТ З ІІ «Дніпропетровський олійноекстракційний завод» (входить до структури Bunge). Доля на ринку — 19,6% (доля у 2019—2020 МР — 15,5%);
 • ТОВ «Дельта Вілмар Україна» (входить до складу Wilmar International) — 14% (доля у попередньому періоді — 16,6%);
 • ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод — Кернел-Груп» (входить до складу Kernel) — 12% (доля у попередньому періоді — 10,4%);
 • ТОВ «Приколотнянський ОЕЗ» (входить до складу Kernel) — 8,6% (доля у попередньому періоді — 7,9%);
 • ПП «Оліяр» — 8,2% (доля у попередньому періоді — 8,8%).

Ріпакової олії в липні 2020 — травні 2021 років виготовили 106,2 тисячі тонн. П’ятірку найбільших виробників у звітному періоді склали:

 • ТОВ «Олсідз Блек Сі» (входить до структури Allseeds. Частка на ринку — 33%;
 • ПП «Оліяр» — 27,7%;
 • ПрАТ «Вінницький ОЖК» (входить до структури ViOil) — 17%;
 • ТОВ «Дельта Вілмар Україна»(Wilmar International) — 10,1%;
 • ТОВ «ОЕЗ Градолія» (входить до складу групи компаній «ГрадОлія») — 3,7%.

Джерело: Landlord ТОП-3 корів-рекордисток з найвищою життєвою продуктивністю

Побутує думка, що в Україні високопродуктивні корови не живуть довго в стаді. Буквально 2-3 лактації і все. Однак грамотна організація умов утримання, комфорту тварин, ветеринарного догляду за ними доводить те, що в Україні можна утримувати корів-рекордисток, які готові змагатися зі світовими лідерками. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Цього року АВМ започаткували нову номінацію у конкурсі «Молочні рекорди України» — «Найвища пожиттєва продуктивність»: шукаємо корівок, які живуть і продовжують працювати в стаді понад 8−10 лактацій, при цьому дають рекордні надої.

Результати конкурсу оголосили під час XIV Міжнародного молочного конгресу. Цього року переможницями стали три корівки з двох господарств:

перша — Бекманія з ТОВ «Агрофірма „Пісчанська“», Харківська обл., 11 лактацій, 119 811 кг молока;
друга та третя — Жакетка і Боева — це дві корівки одного і того самого підприємства, СТОВ «Промінь», Миколаївська обл., 9 лактацій, 99 636 кг молока та 7 лактацій, 95 533 кг молока відповідно.

«Віримо в те, що в Україні є ще багато господарств, які мають схожі досягнення. Сподіваємося наступного року нагороджувати вже не ТОП-3, а ТОП-10 корівок-рекордисток, які дали більше 200 т молока. Тому всіх запрошуємо брати участь. Впевнені, що дотягнемося скоро і до рекорду США, чия корівка-рекордистка дала понад 300 т молока», — зазначила під час нагородження Ганна Лавренюк, генеральний директор АВМ.

384.png

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна увійшла до ТОП країн любителів курятини

Аналітичне агентство Index Mundi опублікувало рейтинг країн з найвищим рівнем споживання м'яса птиці, передає УНН з посиланням на дані агентства.

Перше місце в рейтингу зайняла Америка. За рік жителі країни з'їдають 20 млн 419 тис. тонн продукту.

На другому місці - Китай, з річним споживанням на рівні 15 млн 840 тис. тонн.

Третє місце в списку належить Бразилії. За рік жителі країни з'їдають 14 млн 155 тис. тонн продукту.

Україна в рейтингу посідає 17 місце, з річним споживанням м'яса птиці на рівні 1 млн 510 тис. тонн.

Приблизно стільки ж курятини їдять канадці - 1 млн 495 тис. тонн (18 місце) і жителі Саудівської Аравії - 1 млн 575 тис. тонн (16 місце).

Останнє - 45 місце в рейтингу - належить Македонії. За рік жителі країни споживають всього 45 тис. тонн продукту.Україна увійшла в ТОП-10 світових експортерів курятини

Україна займає шосте місце в рейтингу світових постачальників курятини, передає УНН з посиланням на аналітичне агентство Index Mundi.

Відзначається, що світовим лідером з експорту курятини є Бразилія. У 2020 році країна експортувала 3,8 млн тонн курятини.

Друге місце з показником в 3,3 млн тонн належить США, третє - ЄС. У минулому році країни ЄС експортували 1,4 млн тонн м'яса птиці.

Україна з показником в 400 тис. тонн посідає шосте місце в рейтингу.

Замикає десятку лідерів Аргентина. У минулому році аргентинці поставили на зовнішні ринки 160 тис. тонн продукту.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-55 промислових господарств: як змінився перелік ключових операторів свинарства

Щороку Асоціація «Свинарі України», сайт PigUa.info та журнал «Прибуткове свинарство» оновлюють рейтинг найпотужніших промислових свиногосподарств України.

Неоднозначний 2020-ий приніс чимало несподіванок вітчизняним виробникам свинини та змусив вкотре переглянути свою готовність надалі працювати у секторі. Так, через несприятливу ринкову ситуацію в кінці року, низка операторів вітчизняного ринку свинини озвучували плани щодо скорочення поголів’я та виходу з ринку. Водночас, статистичні дані свідчать, що 2021-ий промислове свинарство почало з майже 10%-им приростом «стартового» поголів’я. Тож робимо висновок, що мінорні настрої окремих підприємств не мали критичного впливу на ситуацію в галузі: когорта свинарів звужується, проте ті, хто в ній залишаються, продовжують розвиток. Зокрема, понад 45% цьогорічних респондентів за підсумками 2020-го збільшили маточне поголів’я та обсяги реалізації живця. Тож сумарне поголів’я свиноматок учасників ТОП-55 станом на початок року складало 174 тис. гол. проти 161 тис. гол. рік тому, загальне поголів’я сягнуло 2,17 млн гол. (+0,2 млн гол.) та 60% промислового поголів’я свиней в Україні. А сукупна реалізація живця на забій за підсумками 2020-го становила 380 тис. т. Це відповідає 73% промислової пропозиції свинини в країні. Тож сукупна частка ТОП-55 зросла на 6%.

Цьогорічний рейтинг переважно сформували традиційні його учасники: понад три чверті підприємств, що доєдналися, брали участь в опитуванні минулого року. Проте серед дюжини «нових» є низка підприємств, що повернулися до цього переліку після паузи — ТОВ «Агро-Овен» та ТзОВ «Віра-1».

Зазначимо, що цей рейтинг не відображає всіх операторів галузі, що утримують від 300 свиноматок. Адже частина виробників поки не готові відкрито заявити про свої здобутки. Водночас, відстеження змін у такій вибірці дозволяє зробити загальні висновки про розвиток свинарства в Україні.

401.jpg

402.jpg

403.jpg

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна утрималася в ТОП-10 світових експортерів курятини

Україна посідає десяте місце в рейтингу світових постачальників замороженої курятини, передає УНН з посиланням на World's Top Exporters.

Зазначається, що світовим лідером з експорту курятини стало залишається Бразилія. У 2020 році країна експортувала м'яса птиці на 6,3 млрд дол. США.

Друге місце з показником в 2,7 млрд дол. належить США. Третє - Нідерландам. У минулому році Нідерланди експортували м'яса птиці на 1,2 млрд дол.

Україна з показником в 255 млн дол. посідає десяте місце в рейтингу.

Ваш вибір 'Подобається'.